Reprezentativci BiH rešetaju mreže u Bundesligi: Demirović dvostruki strelac, Gigović dao gol Bajernu! (VIDEO)

Ermedin Demirović i Armin Gigović su u odličnoj formi!

Ermedin Demirović dvostruki strelac protiv Menhengladbaha Izvor: Julia Rahn / imago sportfotodienst / Profimedia

Napadač Bosne i Hercegovine je poslije "makazica" na debiju u Frajburgu, bio dvostruki strelac u subotu u Menhengladbahu i najzaslužniji je za pobjedu Štugarta nad Borusijom.

BORUSIJA (M) - ŠTUTGART 1:3 (1:1)

Nakon izjednačnog prvog poluvremena u kojem su "švabe" vodile golom Deniza Undava, a domaćin izjednačio preko Alesane Plee, uslijedio je šou centarfora BiH Ermedina Demirovića, koji je za tri minuta riješio pitanje pobjednika.

Najprije je nakon prodora i sjajne asistencije Fabijana Ridera iz peterca matirao golmana "koltova" Jonasa Omlina - 1:2.

Dva minuta kasnije poslije kornera Ridera, bio je najviši u skoku i pogodio sami ugao kojim je stavio tačnu na nova tri boda - 1:3.

Lider na tabeli je i dalje Bajern, koji je deklasirao Holštajn u Kilu (1:6). Već poslije 13 minuta Bavarci su postigli tri gola, a do odlaska na odmor i četvrti čime su i definitivno potvrdili novi trijumf.

Trostruki strelac za Bajern bio je sjajni engleski napadač Hari Kejn, ali se u strelce upisao i Armin Gigović, koji je postigao počasni pogodak za domaćina. Bio je to prvenac reprezentativca BiH u Holštajnu i Bundesligi - 1:6.