Nakon "šamara" od Štutgarta, umalo nova bruka Borusije: Dortmund od 0:2 do 4:2!

Veliki preokret u Dortmundu i slavlje domaćina protiv Bohuma.

Borusija Dortmund Izvor: INA FASSBENDER / AFP / Profimedia

Poražen je tim Nurija Šahina 1:5 proteklog vikenda od Štutgarta, bio je to veliki šamar za tim iz Dortmunda, a nije mnogo nedostajalo da Borusija doživi još jedan.

U prvom meču petog kola Bundeslige Bohum je iznenađujuće poveo 2:0 kao gost, imao ogromnu šansu i za treći gol, ali je na kraju ostao bez ičega.

BORUSIJA DORTMUND - BOHUM 4:2 (1:2)
/Girasi 44, 75, Džan 62 pen, Nmeča 81 - Bero 16, De Vit 21/

Krenuo je domaćin ofanzivno od starta, ali Matus Bero u 16. minutu potpuno je šokirao navijače i igrače Borusije Dortmund. Nije se radost gostiju ni stišala, a postigli su još jedan gol. U 20. minutu katastrofalno je reagovala odbrana Borusije, zajedno sa golmanom Gregorom Kobelom. Uspio je Majron Boadu da oduzme loptu protivničkom čuvaru mreže, a Daniju de Vitu ostao je najlakši zadatak - da pogodi praznu mrežu.

Izvor: Marco Steinbrenner/DeFodi Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Mogao se Boadu potpuno proslaviti. U 33. minutu izašao je sam pred Kobela, međutim šutirao je pored gola i tako propustio ogromnu šansu da dokusuri rivala. Kazna je stigla vrlo brzo.

Seru Girasi vratio je neizvjesnost u finišu prvog dijela. Minut pred odlazak na odmor, najbolji strijelac "žutih" prepolovio je prednost rivala i najavio da bi Borusija možda mogla do preokreta u nastavku. I upravo to se dogodilo.

Na isteku sata igre domaćin je dobio priliku da sa "bijele tačke" dođe do izjednačenja. Emre Džan bio je precizan i pogodio za 2:2, da bi Girsi u 75. minutu postigao drugi gol na meču za potpuni preokret.

Nije tu domaćin stao, nego je do kraja postigao i četvrti gol. Uz dosta sreće Feliks Nmeča savladao je gostujućeg golmana Patrika Drevesa, kojem je loptu iskliznula i završila iza njegovih leđa.

Borusija Dortmund upisala je treći trijumf i trenutno je na drugom mjestu, iza Bajerna, ali uz meč više.