Rekorder Kupa RS ispao u osmini finala! Lider Prve lige porazio Bijeljince

Laktaši su eliminisali ekipu Radnika iz daljeg takmičenja.

Kup RS Laktaši pobijedili Radnik  Izvor: FK Laktaši

Najtrofejniji klub u Kupu Republike Srpske ispao je ove sezone u osmini finala!

Bijeljinski Radnik je kroz istoriju sedam puta osvajao trofej u kup-takmičenju FS RS, ali je u ovoj takmičarskoj godini kup-avanturu završio već u borbi za četvrtfinale - na Gradskom stadionu u Laktašima, igrači Velibora Đurića poraženi su od lidera Prve lige Republike Srpske:

LAKTAŠI – RADNIK 2:0 (1:0)
/Šikanjić 45, Mrzić 54/

Golgeterski niz koji ima u prvoligaškom karavanu Milan Šikanjić nastavio je i danas protiv semberskog premijerligaša, postigavši pogodak za 1:0 u posljednjem minutu prvog poluvremena.

Drugi, a ispostavilo se i konačni, udarac Bijeljincima zadao je Srđan Mrzić devet minuta nakon što je počelo drugo poluvrijeme.

Leotar, koji je tri puta osvajao trofej u Kupu RS, lako se obračunao sa Romanijom na "Policama". Bilo je 3:0, baš kao i u duelu Sutjeske i mrkonjićke Slobode u Foči.

Kozara je het-trikom Bojana Markovića u potpunosti kontrolisala situaciju u Šamcu protiv Borca, koji je sa dva gola u drugom dijelu zakomplikovao situaciju ekipi iz Gradiške. Ipak, igrači Alena Medovića su poslije gola za 2:3 u 87. minutu do kraja susreta uspjeli da sačuvaju mrežu i nađu se u četvrtfinalu.

U dva meča je pobjednik morao da bude odlučen nakon izvođenja jedanaesteraca.

Ilićka 01 je bila u prednosti od dva gola protiv Famosa (3:1), "regularnih" 90 minuta je na kraju završeno rezultatom 3:3, da bi na kraju ekipa iz Brčkog penale riješila rezultatom 3:1.

Veoma dramatično je bilo i u Čajniču, gdje su se sastali Stakorina i Borac iz Kozarske Dubice. Mreže su mirovale tokom 90 minuta, a na kraju je penal-lutrija završena rezultatom 7:8 u korist Dubičana.

Alfa Modriča – Sloga Meridian

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!