Prva liga Republike Srpske: Kraj pobjedničke serije Laktaša!

Poslije sedam uzastopnih pobjeda u Prvoj ligi Republike Srpske, fudbaleri Laktaša su u srijedu u okviru 10. kola poraženi na gostovanju ekipi Zvijezde 09 u Ugljeviku.

prva liga RS 10. kolo rezultati Izvor: Facebook/FK Laktaši

Slobodan Starčević je izgubio utakmicu!

Trener Laktaša je preuzeo ekipu 19. avgusta i od tada je njegov tim zabilježio sedam vezanih trijumfa u prvenstvu, a osam ako računamo i eliminisanje bijeljinskog Radnika iz Kupa RS (2:0).

Danas se u Ugljeviku mreže nisu tresle sve do prvog minuta sudijske nadoknade kada je laktašku mrežu pogodio Nikola Komazec za pobjedu i prvo mjesto na tabeli tima iz etno-sela Stanišići.

Iako je gostujući napadač Milan Šikanjić u dosadašnjem dijelu sezone bio bez premca sa čak 14 postignutih golova, danas nije uspio da se upiše u listu strijelaca.

Laktaši su ispustili lidersku poziciju sa bodom zaostatka za Sembercima, a ispred drugoplasiranog Rudar Prijedora, čiji je duel u Trebinju protiv Leotara odgođen zbog jučerašnjeg krajiškog derbija sa banjalučkim Borcem (0:1) u osmini finala Kupa RS.

Interesantno, prvenac u dresu Romanije postigao je nekadašnji kapiten sarajevskog Željezničara Aleksandar Kosorić, koji je trasirao put za tri nova boda za tim sa Pala protiv Slobode iz Novog Grada (2:0).

Najubjedljivu pobjedu ovog kola zabilježila je Slavija, koja je pregazila Drinu k'o plitak potok! Pukla je "petarda" u Istočnom Sarajevu, a najbolju partiju pružio je Nikola Bjeloš, dvostruki strijelac - 5:1.

Sve utakmice su počele minutom ćutanja u čast svih žrtava katastrofalno-tragičnih poplava koje su zahvatile dio Federacije BiH, Jablanicu, Kiseljak, Konjic, Buturović Polje, Busovaču, Fojnicu...