Drugo premijerligaško kolo biće kompletirano na Gradskom stadionu u Konjicu.

Igman Borac uživo prenos  Izvor: FK Borac

Zgusnut raspored za fudbalere Borca nastavlja se ove srijede u Konjicu (14.00)!

Nakon što su za vikend, tokom reprezentativne pauze, u Banjaluci odigrati zaostali meč prvog kola protiv Veleža (2:1), crveno-plavi će danas, u odgođenom meču druge runde, biti gosti Igmana.

Pred igračima Mladena Žižovića nije nimalo lagan zadatak. Nakon slabijeg početka, ekipa kojom komanduje Husref Musemić vezala je četiri pobjede i trenutno je u "zlatnoj sredini" bh. elite.

Borac, sa drgue strane, ima priliku da se eventualnom pobjedom u Konjicu privremeno bodovno izjednači na prvom mjestu sa Zrinjskim, koji kasnije tokom dana dočekuje ekipu Radnika u zaostaloj utakmici treće runde.

Ostanite uz MONDO, pratićemo utakmicu iz Konjica uživo!

15:10

53' - Protesti domaćih

Bili su u duelu Majers i Talo, prvotimac Igmana se našao na travi blizu šesnaesterca Borca, tražili su domaći igrači od sudije Perića da dosudi prekršaj za Igman, ali se nije oglasio.

Uslijedili su žestoki protesti, a najglasniji je bio Bekić koji je dobio žuti karton.

15:03

Izmjena u Igmanu

Umjesto Posinkovića, na terenu je Bekić.

15:02

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

14:47

Kraj prvog dijela

Završeno je prvo poluvrijeme, Borac ima 2:0 u Konjicu i ide ka novoj premijerligaškoj pobjedi.

14:45

43' - Đorić visoko preko gola

Šutirao je prvotimac Igmana sa nekih 22-23 metra od gola Borca, ali šalje loptu visoko preko prečke.

14:44

42- Ćeman brani udarac Kulašina!

Sjajna šansa sada za Borac za 3:0!

Protutnjao je Kulašin po desnoj strani, oslobodio se čuvara, šutirao, ali Ćeman brani taj udarac poslije čega lopta pogađa stativu!

14:43

41' - Hebibović!

Dobra situacija sada za Igman!

Centrirao je Šehić sa desne strane, pronašao Hebibovića usamljenog u šesnaestercu Borca, ali šutira preko gola!

14:35

14:31

30' - Brani Ćeman!

Odličan udarac Ogrineca sa ivice šesnaesterca, ali brani to "jedinica" Konjičana!

14:28

27' - Izmjena u Borcu

Đajić izlazi zbog jedne povrede, na terenu je Čavić.

14:27

24' - GOOOOOL!

2:0 je za Borac, Vranješ je sada pogodio!

Bio je to mat u tri poteza - Kvržić je u prvi plan izbacio Ogrineca na desnoj strani, a ovaj u kaznenom prostoru uposlio Vranješa koji neometan matira Ćemana.

14:24

22' - Izblokiran Mešić

Pokušao je Mešić da ubaci loptu pred gol Manojlovića, ali je izblokiran.

14:17

15' - Žuti karton za Denkovića

14:15

14' - Pritisak Igmana

Konjičani u ovim trenucima kontrolišu posjed lopte i "pletu mrežu" oko gola Borca. Maločas je do jedne odbijene lopte u šesnaestercu crveno-plavih pokušao da stigne Talo, ali je odbrana gostiju uspjela da interveniše.

14:07

4' - GOOOOOL!

Borac vodi od 4. minuta, strijelac je Kulašin!

Pogriješila je kod jednog dodavanja posljednja linija igmana, Kulašin je presjekao pas a potom pogodio stativu. Lopta se u nastavku akcije odbila do Đajića čiji udarac brani Ćeman, a onda do odbijene lopte stiže Kulašin i posprema je u mrežu!

14:01

1' - Počeo je meč

13:59

Minut ćutanja

Utakmica počinje minutom ćutanja kako bi se odala počast svim žrtvama katastrofalnih poplava u BiH.

13:57

Igrači dva tima izlaze na teren

Meč u Konjicu uskoro počinje.

13:30

Arbitri!

Glavni sudija na ovoj utakmici je Danijel Perić (Bijeljina), dok su pomoćnici Goran Ilinčič (Prijedor) i Amir Mušidić (Podzvizd).

U VAR sobi su Dražen Marić (Bijeljina) i Dragan Kesić (Gradiška).

13:28

Trenutna tabela!

Standings provided by Sofascore

13:16

Za koga su se odlučili Musemić i Žižović?

Evo i početnih postava za današnji meč!

IGMAN: Ćeman, Velić, Drljević, Hebibović, Herić, Denković, Posinković, Đorić, Mešić, Šehić, Talo.

BORAC: Manojlović, Majers, Pihler, Đajić, Erera, Kvržić, Vranješ, Kulašin, Savić, Skorup, Ogrinec.

12:57

Utakmica ima i humanitarni karakter

Klub iz Konjica ranije je saopštio da će sav prihod od prodatih ulaznica za ovu utakmicu biti doniran za područja pogođena katastrofalnim poplavama u Bosni i Hercegovini.