• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Partizan? Pričao sam sa Mijatovićem": Peđa čuo da je veliki talenat sve dalje od Humske

 Bojan Jakovljević
Autor Bojan Jakovljević

Partizan neće uspjeti da dovede fudbalera Čukaričkog Luku Đorđevića, iako ga je Predrag Mijatović primijetio u Superligi.

 Luka Đorđević neće u Partizan Izvor: MN PRESS

Partizan je na kraju prethodne sezone izabrao nove klupske čelnike, odnosno dao dugoročne mandate grupi ljudi koja je u okviru Radne grupe upravljala klubom. Nakon što je potvrđeno da će na čelnim mjestima biti Rasim Ljajić, Predrag Mijatović, Danko Lazović, Milka Forcan i drugi, prvo je produžen ugovor sa trenerom Srđanom Blagojevićem i iskusnim Bibarsom Nathom, a zatim je počelo da se misli i o pojačanjima. Jedno od onih koje je zapalo za oko Peđi Mijatoviću je Luka Đorđević iz Čukaričkog.

Talentovani napadač tima sa Banovog brda "isplivao" je površinu u ogromnoj konkurenciji fudbalera koje bi Partizan želio da vidi u svojim redovima naredne sezone. Mladi Đorđević posebno je impresionirao Mijatovića, koji je pokušao da "završi" transfer već u prvim danima prelaznog roka. Od toga, ipak, neće biti ništa.

"Đorđević i Partizan... Imao sam direktno razgovor sa Peđom Mijatovićem, mislim da će biti inostranstvo ili produžetak ugovora ovdje", rekao je direktor Čukaričkog Vladimir Matijašević na početku priprema za novu sezonu tima sa Banovog brda. Po njegovim riječima, jasno je da su čelnici Partizana daleko od dogovora sa Čukaričkim oko kupovine mladog napadača. 

Ko je Luka Đorđević?

Napadač Čukaričkog Luka Đorđević rođen je 21. maja 2006. godine u Požarevcu, a nakon nekoliko godina u mlađim kategorijama Crvene zvezde i Grafičara pronašao se na Banovom brdu gdje je stigao i do prvog tima. U dresu Čukaričkog Luka Đorđević debitovao je u finišu sezone 2023/24, a tokom sezone 2024/25 imao je veću minutažu.

Svoje najbolje partije prikazao je u omladinskom timu Čukaričkog. Prvo je tokom sezone 2023/24 odigrao 30 prvenstvenih mečeva i postigao 12 golova, a zatim je u sezoni 2024/25 na 26 utakmica postigao čak 17 golova za tim sa Banovog brda. U seniorskom timu Čukaričkog odigrao je osam mečeva, jednom postigao gol i jednom asistirao.

Takođe, Luka Đorđević je redovan u reprezentaciji Srbije za igrače do 19 godina. Do sada je odigrao 10 mečeva i postigao četiri pogotka. Bio je strijelac u pobjedi protiv Portugala na prijateljskom meču odigranom krajem 2024. godine, ali i na mečevima protiv Bjelorusije, Jermenije i Izraela u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC