Borac "sedmicom" čestitao jubilej Slovencima

Banjalučki Borac uspješno je započeo pripreme za novu takmičarsku sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Borac "sedmicom" čestitao jubilej Slovencima Izvor: MONDO/Bojan Jakovljevic

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljevic

Crveno-plavi su u subotu popodne u Kranju deklasirali slovenačkog trećeligaša Zaricu na njegovom stadionu rezultatom 7:2 (3:0). Prijateljski susret je odigran povodom 40. rođendana kluba iz Kranja.

U prvom poluvremenu nastupio je najbolji tim kojim trenutno raspolaže trener Banjalučana Vinko Marinović, dok su u nastavku utakmice zaigrali rezervisti.

Najbolji pojedinac meča bio je povratnik na Gradski stadion - Joco Stokić, koji je uknjižio "het-trik", dva pogotka postigao je Stefan Dujaković, dok su se po jednom u strijelce upisali Dušan Stevandić i Dejan Stjepanović.

Obzirom da su telefoni u stručnom štabu Banjalučana isključeni, za izjavu se pobrinuo klupski ljekar Miloš Mudrenović.

"U Sloveniji smo fantastično dočekani, kao pravi prijatelji. Imali smo priliku da obiđemo i Bled i skakaonicu 'Planica' i da uživamo u sadržajima za koje su se pobrinuli ljubazni domaćini. Kranj je inače i pobratim Banjaluke, a to su u potpunosti opravdali. Što se tiče same utakmice, briljirao je Stokić sa tri pogotka, a u prvom dijelu su naši momci pokazali da će biti ozbiljan protivnik svima u BiH", rekao je ljekar Borca za MONDO.

Ekspedicija Banjalučana se odmah večeras vraća u grad na Vrbasu, a već u ponedjeljak ih očekuje putiovanje u Mrkonjić Grad, gdje će nastaviti pripreme.