PL BiH: Željo protutnjao kroz Bijeljinu (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici 12. kola Premijer lige BiH, sarajevski Željezničar lako i ubjedljivo slavio je na gostovanju ekipi Mladosti iz Velike Obarske 3:0. "Plavi" su pobjedom u Bijeljini stigli na bod od prvog mjesta.

Sarajevski Željezničar opravdao je ulogu favorita u Bijeljini i slavio ubjedljivo protiv Mladosti iz Velike Obarske 3:0.

MLADOST - ŽELJEZNIČAR 0:3 (0:2)

MLADOST: Mišić, Jevtić, Vidić, Vasić, Mazić, Blagojević, Zelić, Dabić, Vuković, Đurić, Stajić. Trener: Dušan Jevrić.

ŽELJEZNIČAR: Antolović, Hasanović, Bučan, Bogdanović, Varea, Bajić, Memija, Čolić, D. Sadiković, Zeljković, Kosorić. Trener: Admir Adžem.

Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će bodovi otići u Sarajevo. Odolijevali su domaći fudbaleri napadima sarajevskog tima, a onda su u finišu prvog dijela igre gosti postigli dva pogotka. Prvo je u 41. minutu Kerim Memija doveo Željezničar u vođstvo, a na 2:0 četiri minuta kasnije povisio je Riad Bajić.

I u nastavku meča tim Admira Adžema bio je bolji rival, a takvu igru krunisao je trećim pogotkom u posljednjim trenucima utakmice. Tačku na ovaj susret stavio je Damir Sadiković.

Sa ova tri boda Željezničar se izjednačio na tabeli sa drugoplasiranim Zrinjskim. Oba nakon gostujućih pobjeda u ovom kolu imaju po 26 bodova, bod manje od lidera Širokog Brijega, a dva više od četvrtoplasiranog Olimpika.

U narednom kolu na programu je vječiti sarajevski derbi na "Grbavici", koji bi mogao da ponudi odgovor na pitanje ko će biti jesenji šampion Premijer lige BiH.

S druge strane, Mladost je ovim porazom pala na posljednje mjesto i timu Dušana Jevrića, kojem se opasno drma trenerska stolica, predstoji grčevita borba za opstanak.

"Pokazala se razlika u kvalitetu. Imali smo odličan pristup i nije bilo problema. Raduju me strijelci golova jer su to naša djeca. Imamo sedam dana da se pripremimo za veliki derbi sa Sarajevom", rekao je za klupski sajt trener Željezničara Admir Adžem po završetku susreta.