Prvi trofej ide u Pariz, a gde će drugi? (VIDEO)

Fudbaleri Pari sen Žermena osvojili Kup Francuske. Monaku ostaje borba za trofej u Ligi 1.

Na stadionu Olimpika iz Liona ove subote se igralo finale Kupa Francuske, a šampion za ovu sezonu je Pari sen Žermen koji je visokim rezultatom 4:1 (2:1) "tukao" Monako!

U vrlo neobičnom terminu, kada se u većini zemalja širom Evrope mahom igraju četvrtfinala ili polufinala, dok je utakmica za titulu ostavljena za sam kraj sezone u maju, šampion Francuske je pokazao da je zaboravio na eliminaciju iz Lige šampiona i Barselonu, pa je sigurnom partijom uspeo da savlada ekipu koja je, za razliku od njih, našla svoj put do najboljih osam u LŠ.

Golovima Julijana Drakslera, Di Marije i dvostrukog strelca Edinsona Kavanija – trener Parižana Unaj Emeri je bar na kratko "kupio navijače".

Jedini pogodak za "kneževe" postigao je Tomas Lemar u 27. minutu, kada je izjednačio rezultat, ali je Argentinac do poluvremena već vratio vođstvo svom timu, da bi u nastavku Urugvajac Kavani krunisao dobru partiju sa dva gola.

Monako i PSŽ trku nastavljaju u šampionatu...

Tamo su u prednosti "kneževi" koji imaju 71 bod, dok PSŽ ima 68, a Nica 64.