Goleada u Rimu u režiji Lulića i Andersona

Senad Lulić probudio je uspavani Lacio aistencijom i pogotkom, a Felipe Anderson zapečatio sudbinu Krotonea na Olimpiku.

Neizvjesnost u duelu Lacija i Krotona na rimskom Olimpiku trajala je nešto više od sat vremena, a onda je Filipo Inzagi povukao poteze koji su odlučili ovaj meč.

Nakon njegovih izmjena napad Lacija je eksplodirao i “nebesko plavi” stigli su do ubjedljive pobjede 4:0 nad Krotoneom.

Prvencem Džordana Lukakua u Seriji A poveo je Lacio, ali daleko je to bilo od igre koja je nagovještavala sigurna tri boda.

Gol Lazio - Crotone 1-0
Izvor: Dailymotion

Rimljani su imali inicijativu ali Sergej-Milinković Savić, Ćiro Imobile i društvo nisu uspjevali da konačno prelome meč, pa se Inzagi odlučio da napravi nekoliko izmjena.

Iako nije odigrao loše, partija Milinković-Savića nije bila onakava kao na prethodnim utakmicama, a to je vidio i Inzagi pa je odlučio da umjesto njega i Murđe  u 66. Minutu ubaci Senada Lulića i Felipea Andersona i bio je to pun pogodak!

Reprezentativac BiH probudio je uspavani Lacio i vrlo brzo upisao asistenciju, a potom i pogodak.

2-0

Lulić je prvo odlično poslužio Imobila za njegov 16. Gol u sezoni prekid golgeterskog posta koji je trajao tri utakmice, a potom je sam zakucao loptu u mrežu za 3:0.

Lulic 3-0

Samo tri minute kasnije Lacio je stigao do 4:0 poslije pogotka drugog inzagijevog “džokera”.

Felipe Anderson je dobro ispratio akciju saigrača po desnoj strani i bez mnogo problema sa pet metara poslao loptu u mrežu za ubjedljiv trijumf Lacija.