Handžić odgovorio Zrinjskom, Sarajevo na vrhu

Bordo tim je na Koševu savladao "žilavu" ekipu Radnika u meču dvanaestog kola Premijer lige BiH.

PREMIJER LIGA BiH, 12. KOLO: SARAJEVO - RADNIK 2:1 ( Izvor: SamirCacan/MONDO

Sarajije su večeras vezale četvrtu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi.

Meč je počeo odlično za domaćine nakon što je Krste Velkoski pogodio za vođstvo, ali je Glišić uhvatio odbranu Sarajeva na spavanju i poravnao rezultat.

Ipak, u nastavku Husref Musemić je sa klupe podigao Harisa Handžića koji je svom šefu na ukazano povjerenje zahvalio pogotkom vrijednim tri boda.

SARAJEVO - RADNIK 2:1 (1:1)

Golman gostiju je prvi put morao da interveniše u 9. mintu nakon udarca Hadžića, a već u narednom napadu Tatar je ubacio sa desne strane, a na pravom mjestu se našao Krste Velkoski i pogodio za 1:0. Nastavak prvog dijela nije donio uzbuđenja sve do 32. minuta kada je Đelmić odlično probio po desnoj strani i uposlio Glišića koji je poravnao rezultat.

Drugo poluvrijeme nije donijelo bolji fudbal, ali su domaćini ipak uspjeli probiti bunker gostiju u 76. minutu kada je Handžić pogodio glavom i postavio konačnih 2:1.

FK Sarajevo - FK Radnik B. 2:1 [Golovi]
Izvor: Dailymotion/Videomotion

Sarajevo je sa večerašnjom pobjedom prestiglo Zrinjski na liderskoj poziciji i u odnosu na Mostarce ima dva boda više, dok je Radnik ostao na sedmom mjestu.