Novi poraz Krupe, Zvijezda sija!

Sloboda sa desetoricom osvojila sva tri boda u Krupi na Vrbasu. Zvijezda 09 srušila i šampiona, ekipu Zrinjskog!

Ni desetu utakmicu zaredom Krupa nije uspjela da dođe do trijumfa.

Krupa je imala odličnu priliku imala u subotu poslijepodne poslije isključenja golmana Slobode Gorana Vukliša, ali je umjesto toga upisala poraz 1:0.

Čuvar mreže tuzlanske ekipe ostavio je svoju ekipu na cjedilu zaradivši dva žuta kartona zbog prigovora, ali to nije uzdrmalo njegove saigrače koji su pogotkom Barabana u 78. minutu stigla do važne pobjede.

Sloboda je tako prekinula niz od pet utakmica bez pobjede, dok Krupa ostaje prikovana za dno tabele Premijer lige BiH.

Tamo je do nedavno bila ekipa Zvijezde 09 ali je ekipa iz Etno-sela Stanišići sa tri vezane pobjede prepustila “fenjer”, a danas nastavila seriju sjajnih rezultata.

Zvijezda 09 poslije Slobode, GOŠK-a i Željezničara savladala je i aktuelnog šampiona, ekipu Zrinjskog.

Gol odluke postigao je Mahmutović četiri minute prije kraja i tako kaznio promašaje “plemića”.

Možda i najbolju za goste promašio je Bilbija početkom drugog poluvremena kada je sa pet metara glavom šutirao preko gola.

Imala je i Zvijezda priliku da ranije dođe do vođstva, u 77. minutu Jovović je pogodio stativu.

GOŠK je u prošlom kolu iznenadio Sarajevo, ali ove subote nije uspio da ponovi nešto sličnu protiv Tuzla sitija.

Gosti iz Gabele uspjeli su da poravnaju na 1:1, međutim, pogotkom Kostića Tuzla siti je stigla u 84. do pobjede 2:1.

Nakon slabog prvog poluvremena, u kojem je bilo vrlo malo prilika za gol na obje strane, domaći su u nastavku krenuli energičnije i u 52. minuti postigli pogodak.

Strijelac je iz slobodnog udarca bio Murga, koji je šutirao iskosa, ali je uspio iznenaditi vratara gostiju Kozića.

U 70. minuti mogli su domaći riješiti pitanje pobjednika, ali Ubiparip nije uspio postići gol u situaciji "oči u oči" sa golmanom GOŠK-a.

Već u slijedećem napadu ekipa trenera Neretljaka izjednačila je rezultat. Efendić je nepropisno zaustavio Ereiza, a sudac Topalović iz Zenice odmah je pokazao na "bijelu tačku". Siguran realizator bio je Kulović.

Ipak, domaći su u 84. minuti uspjeli postići zlata vrijedan pogodak. Strijelac je bio štoper Kostić, na ubacivanje Ubiparipa.

Čelik je na Bilinom polju savladao Radnik sa minimalnih 1:0, a gostima iz Bijeljine presudio je njihov bivši igrač Ševko Okić.