Tuzla siti upalila alarm na "Grbavici"!

Autori mondo.ba Autori Fena

Već treći ovosezonski domaći poraz Željezničara, Tuzla siti odnijela sva tri boda, nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Željezničar Tuzla siti 2:3 Premijer liga BiH 17. kolo Izvor: MONDO
Izvor: MONDO

Poslije GOŠK-a i Zvijezde 09, i fudbaleri Tuzla sitija odnijeli su bodove sa "Grbavice".

Tim Slobodana Starčevića nanio je treći domaći poraz Željezničaru, a ekipa Milomira Odovića na posljednjih osam utakmica pred svojim navijačima zabilježila je samo dva trijumfa.

Iako su sarajevski "plavi" vodili na poluvremenu, na kraju su ostali praznih šaka, a poslije večerašnjeg neuspjeha sigurno da je u "Dolini ćupova" uveliko upaljen alarm.

U posljednjem meču 17. kola Premijer lige BiH viđeno je nekoliko preokreta.

Željezničar je od prvog minuta meča vršio pritisak na zadnju liniju Tuzlaka, ali gosti nisu imali većih problema da otklone opasnost pred svojim golom.

U 11. minutu najvatreniji navijači Željezničara, koji se okupljaju na južnoj tribini, napustili su stadion skandirajući "Uprava napolje".

Prvih 15 minuta nije donio većih uzbuđenja, a Tuzlaci u 19. minutu dolaze do prednosti nakon pogotka iz penala, koji je realizovao Ivan Kostić.

Nakon primljenog gola Željezničar je napao svim silama, napadi su se redali pred Fejzićevim golom, a "plavi" dolaze do izjednačenja nakon ubačaja iz slobodnog udarca i gola koji je postigao Filip Jazvić.

Željezničar je nastavio napadati, izabranici Milomira Odovića u ovom su meču igrali pod imperativom pobjede i tako su se postavili na terenu. Napadi su urodili plodom u 41. minutu kada drugi pogodak za domaćina postiže Sulejman Krpić.

Vodstvom Željezničara od 2:1 završeno je prvo poluvrijeme i izgledalo je da će domaćin konačno zabilježiti pozitivan rezultat u Sarajevu.

Ipak, gosti se nisu složili s tim.

Golovima nekadašnjeg igrala Željezničara Voje Ubiparipa, a kasnije i Nermina Crnkića, napravili su veliki preokret i priredili najveće iznenađenje ovog kola.

Željezničar poslije ove runde zaostaje velikih devet bodova za gradskim rivalom Sarajevom, koje je na prvom mjestu, dok se Tuzlaci, uprkos večerašnja tri boda, nisu pomjerili sa 10. mjesta, ali je "sigurna zona" sve bliža.