Za 27 minuta, 6 golova, 2 isključenja i gol u 96!

Još jedna nevjerovatna utakmica na Apeninima.

Poslije nesadržajnog prvog poluvremena u duelu Sasuola i Fiorentina, u nastavku je viđeno čak šest golova, za samo 27 minuta, kao i dva isključenja srpskih fudbalera, i još jedna nevjerovatna završnica, kao u jučerašnjim duelima Kaljarija i Rome, odnosno Lacija i Sampdorije.

SASUOLO - FIORENTINA 3:3 (0:0)

Do prednosti 2:0 domaći su stigli sjajnim pogotkom Alfreda Dankana, a zatim i Kume Babakara, koji nije želio da se raduje zbog postignutog gola svom nekadašnjem timu, da bi na 2:1 smanjio Đovani Simeone.

Kada se činilo da bi Fiorentina možda mogla do boda, još jedan lijep pogodak postigao je Stefano Sensi.

U redovima domaćina Filip Đuričić dobio je priliku u posljednjih petnaestak minuta meča, ali je odigrao samo 10! Zbog neopreznog starta prvo je zaradio žuti karton, a onda zbog prigovora još jedan i njegov nastup završen je par minuta prije kraja.

Samo minut kasnije, gosti su iskoristili igrača više i preko Marka Benasija smanjili na 3:2, da bi u trećem minutu nadoknade, put u svlačionicu prije vremena pokazan je i Nikoli Milenkoviću.

Ipak, ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer su gosti do boda stigli u 96. minutu preko Kevina Miraljasa.

Na utakmicama odigranim od 15 časova najzanimljivije je bilo u Udinama, gdje je Atalanta slavila 3:1, uz het-trik Duvana Zapate, koji je postao četvrti Kolumbijac koji je u Seriji A postigao tri gola na jednom meču.

Prije njega, to je uspjelo Faustinu Asprilji (Parma), Viktoru Ibarbu (Kaljari) i Karlosu Baki (Milan).