Kaljari u 95, sa devetoricom, do boda protiv Rome!

Nevjerovatna završnica meča na Sardiniji - "vučica", za koju je strijelac bio Aleksandar Kolarov, ispustila dva gola prednosti.

Roma je bila na pragu gostujućeg trijumfa u Seriji A, tek trećeg ove sezone, a prvog nakon više od mjesec dana posta, ali ni vođstvo 2:0 nije bilo dovoljno za slavlje, jer je Kaljari u 95. minutu, sa dva igrača manje, stigao do remija.

Tim Euzebija di Frančeska u "šarenom sastavu" odigrao je odlično u prvih 45 minuta, postigao dva gola, ali je u finišu meča sve prosuo i na kraju morao da se zadovolji samo bodom.

KALJARI - ROMA 2:2 (0:2)

Napadačku liniju Rome činila su četiri "klinca", sa prosjekom godina nešto većim od 20 - Patrik Šik (22), Čengiz Under (21), Nikolo Zanjolo (19) i Džastin Klajvert (19).

U odsustvu Edina Džeke, koji se još oporavlja od povrede, šansu u vrhu napada ponovo je dobio Šik, ali Čeh ni večeras nije briljirao, pa je zamijenjen u drugom poluvremenu.

Roma je bila daleko bolji rival i zasluženo do prednosti stigla u 14. minutu.

Lijepo su kombinovali gosti, Džastin Klajvert je na kraju poslao povratnu loptu na rub šesnaesterca za Brajana Kristantea, koji je imao dovoljno vremena da se namjesti i pogodi za rano vođstvo "vučice".

I završnica prvog poluvremena pripala je Rimljanima, koji su četiri minuta prije odlaska na odmor poduplali prednost.

Kolarov je namjestio loptu, šutirao iz slobodnog udarca sa preko 25 metara, ona je pogodila Ćerija, prevarila Alesija Kranja i završila iza leđa golmana Kaljarija.

Dijego Farijas mogao je prepoloviti zaostatak u 45. minutu, ali je golman Rome Robin Olsen sjajno intervenisao.

ĐIĐI RADIĆE

Utakmica na Sardiniji, kao i sve ovog vikenda u Seriji A, počela je minutom ćutanja, kojom je odata počast Điđiju Radićeu, nekadašnjem treneru brojnih italijanskih klubova, između ostalih i Kaljarija i Rome, koji je preminuo u petak.

Razigrao se Zanjolo u posljednjih nekoliko mečeva, ali će i dalje morati da pričeka na prvenac u dresu Rome. Kranjo je početkom i sredinom nastavka sa dvije sjajne intervencije osujetio mladog Italijana da postigne treći gol za goste.

Poslije drugog gola Rimljani su pokušali da zatvore prilaze prema svom golu, ali su kažnjeni za ovakvu igru.

U 85. minutu korner sa desne strane izveo je Žoao Pedro, a Artur Jonica pet minuta prije kraja smanji rezultat na 1:2, da bi deset minuta kasnije stadion na Sardiniji potpuno "eksplodirao".

Domaći su u nadoknadi ostali bez dvojice igrača, jer su crvene kartone zaradili Darijo Srna i Paolo Farago, ali to kao da je dalo krila domaćinu, koji je u 95. minutu stigao do ogromnog boda.

Marko Sau pronašao je rupu u odbrani rivala, izašao sam ispred Olsena, i rutinski pogodio za 2.2.