Juve "juventusovski" u "Derbiju Italije"

Četvrtu godinu zaredom fudbaleri Intera Torino napuštaju bez postignutog pogotka. Junak "stare dame" - Mario Mandžukić.

"Derbi Italije" nije donio previše uzbuđenja, ali je aktuelni šampion Italije Juventus uspio u nastojanjima da obraduje svoje navijače i duel sa Interom riješi onako kako to najbolje umije - minimalnim trijumfom!

A tri boda "staroj dami" osigurao je Mario Mandžukić, golom koji je postigao sredinom drugog poluvremena, čime su "bjankoneri" nastavili siguran pohod ka novoj, osmoj uzastopnoj tituli.

Iako nije odigrana još ni polovina prvenstva, jasno je da bi trebalo da se desi pravo čudo pa da neko skine četu Maksa Alegrija sa liderske pozicije.

JUVENTUS - INTER 1:0 (0:0)

Krenulo se ofanzivno od starta sa obje strane. Domaći igrači 12 puta šutirali su u prvom dijelu, ali se na odmoro otišlo bez pogodaka.

Najbolju šansu, i to za goste, imao je Roberto Galjardini u 29. minutu. Mogla je ta prilika možda i preokrenuti tok utakmice, ali je poslije sjajnog dodavanja Maura Ikardija pogodio samo stativu.

Već u narednom napadu pokušao je Ivan Perišić, ali mu je zasmetao Ikardi.

U 36. prvo je Rodrigo Bentankur probao, ali Brozović je izblokirao, da bi nakon kornera pokušao i Đorđo Kjelini, ali Samir Handanović bio je na mjestu.

Veliku grešku početkom nastavka napravio je Miralem Pjanić, izgubio loptu, ali veoma dobri Mateo Politano nije uspio pronaći rupu u odbrani domaćih - Leonardo Bonući izblokirao je njegov šut.

U nastavku je Juventus preuzeo inicijativu i odigrano znatno agresivnije. Nekako se gol "visio" u vazduhu, a u 66. minutu uslijedilo je slavlje domaćih, čini se zasluženo.

Mario Mandžukić ušunjao se u peterac Intera, ispratio ubacivanje Žoaa Kansela i glavom neodbranjivo pogodio za 1:0.

Pokušao je Lučano Spaleti sa četiri ofanzivca doći barem do boda.

U igru je uveo Keitu Baldea i Lautara Martineza, ali promjene rezultata nije bilo.

Posljednjih 15-ak minuta domaći su znalački čuvali rezultat, dok "nerazuri" nisu imali snage da ozbiljnije zaprijete.

SERIJA A

Juventus - Inter

171 82-43-46 (246:199)

Juventus nastavlja impresivnu seriju u prvenstvu, gdje je na 15 utakmica zabilježio čak 14 pobjeda i samo jedan remi, čime je izjednačen najbolji start sezone u Ligama petice, koji je tokom aktuelnog prvenstva ostvario PSŽ.

S druge strane Inter ni četvrtu godinu zaredom nije uspio u Torinu zatresti mrežu domaćina, te sad ima ogromnih 14 bodova zaostatka za večerašnjim rivalom i čini se da polako odustaje od trke za prvu poziciju.

JUVENTUS: Šćesni - Kanselo, Bonući, Kjelini, De Šiljo - Bentankur, Pjanić (82. Džan), Matuidi - Dibala (72. Daglas Kosta) - Mandžukić, Ronaldo.

INTER: Handanović - D'Ambrozio, Vrsaljko, Škrinjar, Asamoa - Galjardini (69. Keita Balde), Brozović, Žoao Mario (77. Lautaro Martinez) - Politano (58. Borha Valero), Ikardi, Perišić.