Kajkut pogodio za "plus devet" Borca!

Pogotkom Saše Kajkuta iz 35. minuta, crveno-plavi savladali Kozaru u Banjaluci u posljednjem 22. kolu Prve lige Republike Srpske pred start plej-ofa. Drugoplasirana Sloga izgubila u Prijedoru (2:1) i zaostaje za Borcem devet bodova.

Borac - Kozara, Prva liga RS, 22. kolo Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Na posljednjem meču pred početak plej-ofa, lider na tabeli je zabilježio 17. ovosezonsku pobjedu.

BORAC - KOZARA 1:0 (1:0)

Poslije uvodnih 15-ak minuta u kojima je Borac imao terensku inicijativu, uslijedilo je nekoliko solidnih šansi pred golom tima iz Gradiške, ali nisu pokazali preciznost Demir Jakupović, Delimir Bajić i Almedin Ziljkić.

Kad bi fudbaleri domaćina uspjeli da pogode okvir gola, onda je dobro intervenisao golman Kozare Srđan Modić, ali ni on nije ništa mogao u 35. minutu.

Tada je poslije slobodnog udarca, koji je na drugu stativu uputio Nikola Mojović, Nemanja Janičić vratio je loptu glavom u peterac, gdje se našao Saša Kajkut i ubacio je u mrežu - 1:0.

U nastavku je domaćin ponovo imao nadmoć, stvarao prilike, ali nije uspio da pogodi mrežu gostiju iz Gradiške.

Najbliži tome bio je u 86. minutu kada je poslije ubacivanja Ziljkića, Aničić pogodio stativu.

Imao je i tim Igora Jankovića nešto ranije dobru šansu preko Nevena Bunića, koji je uspio da prevari golmana Kenana Topolovića, ali je stativa spasila Borac.

Izabranicima Darka Vojvodića na ruku je došao i rezultat iz Prijedora, gdje je domaći Rudar savladao Slogu iz Gornjeg Crnjelova rezultatom 2:1 (1:0).

Domaćin je poveo golom Ognjena Davidovića, a da bodovi ostanu na prijedorskom Gradskom stadionu, postarao se Nemanja Pekija. Do kraja su gosti uspjeli preko Joce Stokića samo da ublaže poraz, pa je razlika u korist Borca povećana na ogromnih devet bodova.