Željezničar gazda Banjaluke! (FOTO)

Fudbaleri Željezničara sa Predgrađa osvojili Kup Grada Banjaluka pobjedom nad Borcem 2:1. Crveno-plavi promašili penal u sudijskoj nadoknadi.

Kup Grada Banjaluka 2019 BOrac - Željezničar 1-2 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Poslije uzbudljivog finala i dramatične završnice Željezničar je stigao do trijumfa 2:1 i  drugi put osvojio u istoriji osvojio pehar namijenjen pobjedniku Kupa Grada.

Fudbaleri Borca nisu uspjeli da treći put uzastopno stignu do trofeja, a u sudijskoj nadoknadi propustili su priliku da izjednače iz spornog jedanaesterca.

Junak Željezničara bio je mladi golman Aleksa Stupar koji je odbranio penal Aleksandru Raduloviću, i to samo dvije minute nakon što je na golu zamijenio Nikolu Ćetkovića!

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Stupar je tako sačuvao svoju mrežu i donio zaslužen trijumf svom timu koji je poveo u 10. minutu utakmice golom Kulenovića.

Samo minut-dva prije toga mogao je Borac do vođstva, ali je Čavić bio neprecizan.

Borac je u samo pet dana dva puta poražen od Željezničara, pošto je ekipa sa Predgrađa u prvenstvenom duelu u subotu slavila 3:1.

Crveno-plavi su ipak do kraja poluvremena uspjeli da izjednače.

Igrao se 33. minut, kada je Aničić lijepim golom iz slobodnjaka poravnao na 1:1.

I jedni i drugi imali su nekoliko dobrih prilika, da bi odlučujući pogodak za 2:1 postigao Dejan Bosančić u 43. minutu.

Kapiten Željezničara primio je loptu u šesnaestercu, oslobodio se čuvara i pogodio donji lijevi ugao.

Borac je u drugom poluvremenu bio konkretniji i više prijetio, međutim, najbolju priliku propustio je u posljednjem minutu sudijske nadoknade, kada je sudija Ognjen Valjić poslije duela Kalabića i Aničića pokazao na bijelu tačku.

Iskusni Radulović ipak nije iskoristio po mnogima prestrogo dosuđen jedanaesterac i pehar je otišao u ruke fudbalera Željezničara.