Het-trik Kokota za spas Slavije, opstala i Modriča

Poslije utakmica posljednjeg kola Prve lige RS poznato je koje ekipe ispadaju u niži rang.

Prva liga RS - Modriča i Slavija izborili opstanak Izvor: MONDO/Samir Cacan

Borba za opstanak u Prvoj ligi RS trajala je do posljednjeg kola, u kojem su bodove spasa osvojili Modriča i Slavija.

Ova dva kluba ostaće prvoligaši, dok u niži rang ispadaju Tekstilac, Drina, Sutjeska i davno prežaljena Sloboda iz Mrkonjić Grada.

Modriča nije dozvolila iznenađenje i sa 3:0 savladala je Sutjesku na svom terenu.

Domaći su u vođstvo stigli u 10. minutu golom Blagojevića, da bi u finišu prvog poluvremena Mrđan povisio na 2:0.

Za ubjedljivih 3:0 pobrinuo se Jaćimović poslije lijepe akcije svog tima i asistencije Todorovića.

Još ubjedljivija bila je Slavija koja je pobjedom 4:0 protiv Slobode iz Mrkonjić Grada definitivno potvrdila opstanak u Prvoj ligi, zahvaljujući sjajnom Zoranu Kokotu.

Lalović je načeo mrežu gostiju u 20. minutu, a na 2:0 u 34. minutu povisio je Kokot, koji se vratio iz fudbalske penzije da odigra prvenstvo do kraja.

Kokot je pogodio i na startu drugog poluvremena, kada je glavom poslao loptu u mrežu za 3:0, da bi u nastavku postigao i treći gol za konačnih 4:0.

Uz pobjede Modriče i Slavije ekipe Tekstilca i Drine nisu imale nikakve šanse za opstanak,a  njihov međusobni duel završen je bez golova.