Novi semafor Crvene zvezde već taličan fudbalerima.

Crvena zvezda je tokom letnje pauze radila na tome da stadion "Rajko Mitić" postane još komforniji za gledaoce, ali i da istovremeno dobije moderniju tehnologiju...

Iz tog razloga promenjen je i stari semafor "lampaš" na južnoj tribini i umesto njega sada je postavljen, kako su naveli iz kluba, jedan od većih u Evropi. Ima površinu od čak 90 kvadratnih metara, odnosno precizne dimenzije su 15,36 metara širine i 5,76 dužine!

"Debitovao" je protiv Javora u Superligi, prvo je ispisao ime Branka Jovičića koji je postigao lep gol sa distance, dok je evropremijera bila prošle večeri protiv Helsinkija.

I opet uspešna!

Crveno-beli su slavili 2:0 (1:0) zahvaljući golovima Ričmonda Boaćija iz 27. i Milana Pavkova iz 90. minuta, a navijače je sigurno obradovala i dobro poznata animacija "čikice" koji slavi pogodak, koji je ispratio hiljade i hiljade golova na starom semaforu.

Izvor: MONDO/JOVAN TERZIĆ

Ono što je zanimljivo jeste da je rezultat od 2:0 bio ispisan i na "probi" semafora dan pred meč, kada su novinari posetili stadion zbog konferencije Vladana Milojevića.

Optimistični semafor je pobedu od dva gola razlike "najavio" već na poluvremenu, odnosno posle isteka 45 minuta igre, međutim Zvezda je morala da sačeka ulazak Milana Pavkova i pogodak pred početak nadoknade za "potvrdu" tog rezultata.

Pogledajte golove sa utakmice Zvezde i Helsinkija.