Povreda Jovića i debakl Reala u Njujorku

"Kraljevski klub" pretrpio je težak poraz od gradskog rivala Atletika u SAD (3:7), a srpski igrač morao je ranije da napusti taj duel

Real Madrid pokušaće da što prije zaboravi duel u Njujorku protiv gradskog rivala Atletika, odigran u okviru Internacionalnog kupa šampiona.

Atletiko je slavio rezultatom 7:3, a Luka Jović se povrijedio na toj utakmici.

Jović se u 25. minutu meča sudario sa golmanom Janom Oblakom pred golom Atletika, nakon čega je ostao da leži na zemlji. Slovenac mu je nehotice, u želji da uhvati loptu, zadao udarac u nogu.

Trenutak povrede Jovića pogledajte OVDJE

Srpskom igraču ljekarski tim ukazao je pomoć na terenu i pored njega, a onda je ga je zamijenio Karim Benzema.

Jović nije mogao da nastavi utakmicu, ali je drugo poluvrijeme pratio sa klupe Reala i nije djelovao zabrinuto, pa se čini da ipak nije po srijedi ozbiljna povreda, već možda samo nezgodan bolan udarac.

Dijego Kosta postigao je čak četiri gola za Atletiko, od čega jedan iz penala u 45. minutu, ali je i napustio ranije teren (u 65. minute) zbog sukoba sa Danijem Karvahalom.

Strijelci za "jorgandžije" su bili i Žoao Feliks, Anhel Korea i Vitolo, dok su golove za Real postigli Naćo, Benzema, sa bijele tačke, i Havijer Ernandez.