Kup RS: Krupa i Zvijezda 09 u četvrtfinalu

Preostalo je još samo jedno mjesto među osam najboljih u Kupu Republike Srpske.

Kup RS osmina finala 2019 2020 Izvor: MN PRESS

Fudbalerima bijeljinskog Radnika, koji su juče izborili nastup u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske, danas se pridružilo još šest ekipa, a posljednji učesnik naredne faze takmičenja biće poznat 30. oktobra, kada se sastaju Rudar Prijedor i Borac.

Ekipa Krupe, koja zauzima lidersku poziciju u Prvoj ligi Republike Srpske, plasman u četvrtfinale izborila je preko Alfa Modriče, koju je na stadionu "Dr Milan Jelić" savladala rezultatom 1:2.

Do vođstva su u 11. minutu stigli gosti pogotkom Adonisa Bilala, na 0:2 je u 58. minutu povisio Lazar Nikolić, a sve što su domaći do kraja uspjeli da naprave jeste da preko Stefana Trivana u 74. minutu smanje zaostatak.

Premijerligaš Zvijezda 09 je tek u posljednjih 30 minuta, pogocima igrača koji su u drugom poluvremenu ušli sa klupe, slomila otpor Rudara iz Ugljevika.

Odbranu domaćeg sastava je "načeo" Ognjen Đelmić u 61. minutu, a prolazak među osam najboljih potvrdili su Badara Bađi i Fedor Predragović golovima u finišu meča.

Tekstilac iz Dervente je u Bratuncu nadigrao Bratstvo i trijumfovao rezultatom 3:6, dok je Slaven iz Dobrljina bio uspješniji od Borca iz Šamca upisavši pobjedu rezultatom 2:0 zahvaljujući golovima Bobana Zdjelara i Ozrena Graonića.

Na dvije utakmice, putnik u četvrtfinale postao je poznat tek nakon penal-lutrije.

U Nevesinju je Borac iz Kozarske Dubice, lider drugoligaškog zapada, došao do prednosti pet minuta prije kraja meča pogotkom Adnana Ljutića.

Činilo se da je tim golom "presudila" devetoplasiranom timu istočne grupe Druge lige RS, koji je, ipak, u drugom minutu sudijske nadoknade, golom Nikole Šarenca vratio neizvjesnost, a potom penale riješio rezultatom 4:2.

U Zvorniku je Drina nakon 27 minuta imala 2:0 protiv Podrinja, ali je tu prednost ispustila već do 47. minuta.

Rezultat se nije mijenjao do kraja, a penali su završeni u korist domaćeg sastava rezultatom 5:4.