“Rurski derbi” - Rat navijača, igrači miroljubivo! Leva rekorder!

Dva puta tresao se okvir gola na duelu Šalkea i Borusije Dortmund, ali 95. “Rurski derbi” obilježili navijači koji su palili “trofeje” i baklje. Levandovski nastavio sjajnu golgetersku seriju u pobjedi Bajerna.

Mnogo se očekivalo od duela Šalkea iz Borusije Dortmund, posebno poslije goleade 2:4 u njihovom prošlom okršaju, ali 95. po redu “Rurski derbi” donio je vrlo malo.

Tresle su se prečka i stativa, ali ne i mreža, pa je duel Šalkea i Borusije Dortmund završen bez golova, za njihov ukupno 30. remi u međusobnim susretima.

Žaliće fudbaleri Šalkea što nisu uspjeli da se izjednače po pobjedama sa velikim rivalom, iako su bili mnogo bliže trijumfu i dva puta pogađali okvir gola.

Prvi je to učinio defanzivac Sane u 28. minutu, kada je odlično skočio i šutirao glavom, ali je lopta pogodila prečku.

Samo pet minuta kasnije Serdar je dobio poklon loptu nakon što je Humels napucao svog saigrača u glavu, ali je sa šest metara pogodio stativu.

Šalke je imao još jednu priliku na početku drugo poluvremena, kada je Gerero na gol-liniji zaustavio udarac glavom Burgštalera, dok Borusija praktično ništa nije pokazala, osim pokušaja Sanča na otvaranju meča, kada je Nibel intervenisao.

Mnogo ratobornije bilo je na tribinama Veltins Arene.

Domaći navijači istakli su ogroman transparent koji su “zaplijenili” od rivala, ali i gosti iz Dortmunda imali su svoju mini-izložbu.

Fanovi Borusije okačili su šalove i zastave Šalkea, koje su potom zapalili, da bi nešto kasnije priredili i veliku bakljadu na svojoj tribini, što se ne viđa često u Bundesligi.

Remi Šalkea i Borusije Dortmund ide na ruku Bajernu koji je savladao Union Berlin 2:1 i vratio se na prvu poziciju na tabeli.

Bavarci su poslije poraza i remija prekinuli crnu seriju, ali su ponovo strepili do posljednjeg minuta, uprkos vođstvu 2:0.

Šampion Njemačke poveo je preko Pavara u 13. minutu, a ime strijelca za 2:0 možda ne treba ni spominjati!

I ovoga puta bio je to Robert Levandovski i tako postao prvi igrač koji je postigao gol na prvih devet kola Bundeslige.

Bio je to njegov 13. gol u prvenstvu, a postigao je i pet u Ligi šampiona.

Jedini meč u dresu Bajerna ove sezone na kojem Levandovski nije zatresao mrežu bio je onaj u Superkupu Njemačke na samom startu sezone, kada je Borusija Dortmund slavila 2:0.

PRvu pobjedu u Bundesligi ove sezone upisao je Paderborn savladavši Fortunu 2:0, a Herta je poražena na svom terenu od Hofenhajma rezultatom 3:2.

Marko Grujić ušao je na poluvremenu, a ova izmjena urodila je plodom, pošto je Herta u nastavku sa 0:2 stigla do 2:2, ali je Hubner desetak minuta prije kraja donio pobjedu gostima.