Gvardiola načeo Dmitrovića, Salisu potvrdio, a Ronaldo "Zuba" gledao

Srpski reprezentativac i njegov Eibar neuspješni u Valjadolidu i to na lijep klupski jubilej, koji im je čestitao i slavni Brazilac.

Drugi uzastopni, a ukupno peti poraz ove sezone u Primeri, fudbaleri Eibara doživjeli su ove subote u Valjadolidu.

Domaćin je slavio 2:0, a reprezentativca Srbije Marka Dmitrovića savladali su Serhi Gvardiola u 10. i Mohamed Salisu u 39. minutu.

Poraz je došao u baš lošem trenutku, pošto je ovo bila jubilarna 200. utakmica kluba iz Baskije u najjačem rangu španskog fudbala.

Tim povodom, jedan od vlasnika Valjadolida, slavni Brazilac Ronaldo, uručio je rivalima dres:

Ovom pobjedom Valjadolid je produžio niz na pet utakmica bez poraza u nacionalnom prvenstvu, od čega su dvije pobjede i tri remija i trenutno je na osmom mjestu tabele.

Golom Danca Martina Brajtvajta u 31. minutu susreta sa Majrokom, Leganes je došao do prve pobjede ove sezone i bar na jedno veče prepustio "fenjer" Espanjolu, koji takođe ima pet bodova, ali lošiju gol-razliku.

Plavo-bijeli iz Barselone u nedjelju igraju protiv Levantea u gostima.