VAR poništio veliki preokret Bajera, novi remi Verdera!

Ekipa iz Bremena upisala četvrti uzastopni remi, nakon što je Bajeru poništen pogodak zbog navodnog igranja rukom.

Bajer Leverkuzen ekspresno je poveo, potom sve prokockao i dozvolio preokret Verdera, a onda krenuo ispočetka po sva tri boda i umalo uspio.

Domaći fudbaleri izjednačili su na 2:2 preko Alaria, koji je u 73. minutu postigao i pogodak za pobjedu, ali je on poništen nakon intervencije iz VAR sobe.

Sudija Martin Petersen pokazao je da je asistent Amiri prethodno igrao rukom, iako nas video snimak nije baš uvjerio u to, odnosno lopta ga je pogodila u ruku koju je držao uz tijelo.

Poslije velike drame  Verder je upisao četvrti uzastopni remi.

Bajer Leverkuzen - Verder 2:2
/Toprak 4 autogol, Alario 58 – Rašica 40, Klasen 48/

Sudije iz VAR sobe u sudijskoj nadoknadi “odužile” su se domaćim fudbalerima pošto nije dosuđen jedanaesterac kada je Amiri rukom zaustavio centaršut u svom šesnaestercu

Goleada u Leverkuzenu počela je već u četvrtom minutu, a tome je dijelom i kumovao trener gostiju Florian Kofeldt.

Srpski reprezentativac Miloš Vejković bio je standardan na prethodne tri utakmice u kojima je Verder upisao tri remija, ali je u subotu odlukom Kofeldta ostao na klupi.

On je odlučio da meč protiv Bajera umjesto Veljkovića počne oporavljeni Omar Toprak, ali ispostavilo se da to nije bila baš najbolja odluka i da će Turčinu trebati još vremena da se vrati u formu poslije dva mjeseca pauze.

Demirbaj je izveo korner, a Toprak se nije baš najbolje snašao i nespretnom intervencijom poslao je loptu u svoj gol.

Autogol nije poremetio goste koji su u 40. minutu poslije greške domaćih preko Rašice izjednačili na 1:1, da bi nakon samo tri minute igre u nastavku stigli do velikog preokreta golom Klasena za 2:1.

Bajer je ipak bio taj koji je držao konce u svojim rukama u drugom poluvremenu i u 58. minutu stiglo je izjednačenje.

Belarabi je centrirao po zemlji, a Alario sa peterca poslao loptu u mrežu na radost domaćih.

Argentinac je trebao da bude junak Leverkuzena, ali njegov pogodak je poništen i serija Bajera bez pobjede produžena je na tri meča, odnosno pet, računajući i Ligu šampiona.