Uragan zvani Ajaks: Četiri komada zakletom neprijatelju za 40 minuta!

Kakvo poluvrijeme šampiona Holandije, da se zna ko je gazda! Dušan Tadić zabilježio dvije asistencije.

Kakav Ajaks - strašan Ajaks! Derbi Holandije bio je priželjkivan sa velikim očekivanjima, poraz "kopljanika" u Ligi šampiona je mnogima bio nagovještaj pravog spektakla na "Johan Krojf" areni, ali dogodilo se nešto drugačije.

AJAKS - FEJENORD 4:0 (4:0)
/Zijeh 3, Taljafiko 7, Neres 37, Van de Bek 40/

Ovakvu nevjerovatnu partiju malo ko je očekivao među domaćim navijačima, ali su u prvih 45 minuta fudbala i te kako mogli da uživaju u rapsodiji njihovih miljenika.

Počelo je zaista furiozno, pošto je poslije sedam minuta igre na semaforu već stajalo 2:0!

Hakim Zijeh je na asistenciju Dušana Tadića u trećem minutu donio prednost Ajaksu, da bi igrači Fejnorda bili potpuno izgubljeni kada je Nikolas Taljafiko četiri minuta kasnije duplirao prednost.

Uslijedio je nešto mirniji period igre, makar što se tiče golova, ali Ajaks je sve vrijeme diktirao igru, da bi u 37. minutu Tadić ponovo bio asistent.

Njegovo dodavanje je iskoristio Neres, a tri minuta kasnije je Doni van de Bek postigao gol za 4:0!

I sve su to uspjeli u prvom poluvremenu, da bi do kraja meča taj rezultat ostao na snazi.

Nije da Ajaks nije imao priliku, naprotiv. Oni su i u tom dijelu igre bili vrlo dominatni, ređali su prilike i natjerali Keneta Vermera na još pet odbrana samo u drugom poluvremenu.

Ajaks je sada ubjedljivo prvi na tabeli Eredivizije poslije 11 kola. Imaju 29 bodova, AZ ima 23 nakon što su razbili PSV, koji takođe ima 23 na trećoj, kao i Vitese na četvrtoj poziciji.

Fejnord je tek 12. sa samo 14 bodova, dok su na posljednje tri pozicije Fortuna Sitard, Venlo i RKC Valvajk.