Totenhem se ispucao protiv Zvezde: Enfild je tvrđava, a Salah spasilac!

Totenhem je poveo u 1. minutu uz dosta sreće, ali im ni to nije bilo dovoljno u reprizi ovogodišnjeg finala Lige šampiona.

Finalisti Lige šampiona 2019. su se sastali po prvi put, a i ovoga puta smo bitna dešavanja vidjeli u prvom minutu. Sada, međutim, nisu značajno uticali na konačan rezultat, pošto je Liverpul uspio da ostvari trijumf.

LIVERPUL - TOTENHEM 2:1 (0:1)
/Henderson 52, Salah pen. 75 - Kejn 1/

Počelo je burno jer je Totenhem iz prvog napada na meču stigao do prednosti. Hjung Min Son je opasno šutirao, lopta se odbila od jednog defanzivca domaćih, potom i od stative, da bi došla pravo na glavu Hariju Kejnu.

Napadač Engleske se našao na pravom mjestu da samo smjesti loptu u mrežu i to je bilo 0:1 unutar prvih 60 sekundi utakmice.

Ali nisu igrači Totenhema uspjeli da urade ono što je njima Liverpul 1. juna na stadionu "Metropolitano" u Madridu.

Tada su "crveni" lako kontrolisali meč sa igračem više, sada je šampion Evrope počinjao da se budi.

Preuzeli su potpunu inicijativu, imali odličnu priliku preko Mohameda Salaha i Roberta Firmina, kada se istakao golmana Gazaniga, ali u nastavku meča Totenhem više nije mogao da izdrži.

Džordan Henderson je u 52. minutu konačno doveo do izjednačenja nakon brojnih prilika za Liverpul. Prvo je započeo napad centaršutem, da bi na kraju on bio taj koji je iskoristio nedovoljno dobro izbačenu loptu gostujućih defanzivaca.

Totenhem je upisao već 4. poraz i sada "tavore" u sredini tabele okruženi Barnlijem, Brajtonom, Vest Hemom, Bornmutom, Šefild junajtedom...

Počela je polako da klizi utakmica iz "ruku" Totenhema, Maurisio Poketino nije uspio mnogo da promijeni uvođenjem Tangija Ndombelea, a Mohamed Salah je sve to kaznio.

Bio je ovo tek šesti meč Jirgena Klopa otkako je preuzeo Liverpul da je gubio na poluvremenu utakmice na Enfildu, ali kao i u prethodnih pet kada mu se to desilo - nije izgubio!

Serž Orije je po ko zna koji put od dolaska u Totenhem bio nesmotren, skrivio je jedanaesterac nad Sadiom Maneom, a Salah je lako realizovao udarac sa 11 metara za 2:1.

Imao je Liverpul prilika i nakon toga, prije svih Firmino kojeg kao da gol nije htio, da bi jedino Ndombele u završnici imao koliko-toliko opasan udarac sa distance. Nedovoljno da se rezultat promijeni.

Imali su Klopovi momci čak 13 šuteva u okvir gola Totenhema, ali su tek sa penala uspjeli da obezbijede zasluženu pobjedu.

Liverpul se tako vratio pobjeđivanju poslije onih 1:1 protiv Mančester junajteda i sada ima 28 od maksimalnih 30 bodova poslije 10 odigranih kola.