Borusija “poklonila” penal Verderu, a onda mu uzela tri boda!

Borusija u razmaku od dva minuta postigla dva gola, a nakon što Verder nije iskoristio jedanaesterac novim golom Hermana završila posao u Menhengladbahu i odmakla Lajpcigu na četiri boda.

Borusija Menhengladbaha i nakon 11 kola drži lidersku poziciju na tabeli bundeslige sa četiri boda prednosti nad drugoplasiranim Lajpcigom.

Ta razlika smanjena je u subotu pobjedom Lajpciga na samo bod, ali je ekipa Martina Rozea već u nedjelju ponovo odmakla trijumfom 3:1 protiv Verdera.

Meč je praktično  riješen u razmaku od samo dva minuta, od 20 do 22. kada je Borusija povela 2:0.

Domaći su poveli preko Alžirca Bensebainija koji je bio najbolji u skoku poslije slobodnog udarca s desne strane i glavom postigao svoj prvi gol u Bundesligi.

Samo dva minuta kasnije bilo je 2:0.

Tiram se odlično ubacio iza odbrane, Pavlenka ga je intervenisao i “nokautirao”  ga, ali je lopta došla do Hermana koji šalje loptu u praznu mrežu pa nije bilo potrebe da sudija pokaže na bijelu tačku.

Verder je početkom drugog poluvremena imao priliku da potpuno zakomoplikuje meč, ali je Somer odbranio jedanaesterac Klasenu i nakon tog 52. Minuta sve je bilo gotovo za ekipu iz Bremena.

Samo šest minuta kasnije sjevnula je kontra domaćih, odbrana Verdera previše se povlačila dozvolivši Hermanu da uđe u šesnaesterac i potom pogodi mrežu za svoj drugi go na utakmici i 3:0.

Utješni gol za Verder za koji je svih 90 minuta odigrao Miloš Veljković postigao je Bitenkur tek u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je Borusija već bila bez isključenog Bensebainija.