Šestica "orlića" u Nišu i het-trik Dejana Joveljića

Autor w rs

Konačno ubjedljiva partija mlade reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2021.

U21 kvalifikacije za EURO - Srbija - Estonija 6-0 Izvor: MN PRESS

Daleko su još "orlići" od plasmana na Evropsko prvenstvo 2021. u Mađarskoj i Sloveniji, ali poslije utakmice sa Estonijom lakše se diše.

"Orlići" su slavili 6:0 (3:0) u Nišu i napravili odličnu uvertiru za duel sa vodećom Rusijom idućeg utorka, takođe na Čairu od 19 časova.

Zbog slabog starta, srpskim fudbalerima i u tom duelu neophodna je pobjeda, jer Rusi na polovini kvalifkacija (pet kola prije kraja) bježe velika četiri boda. Velika, jer smo s njima već igrali u gostima i izgubili 0:1.

Uspio je Ilija Stolica svojim dolaskom na klupu umjesto Nenada Milovanovića da razmrda ekipu, vidjelo se to još u oktobarskim utakmicama (1:0 protiv Bugarske i 0:1 protiv Poljske), a sada je stigla i potvrda kroz rezultat.

Od prvog minuta srpski igrači diktirali su tempo i stezali obruč na protivničkoj polovini.

Defanzivci Estonije prvi put su popustili u 12. minutu, a strijelac lijepim udarcem sa ivice kaznenog prostora bio je Luka Ilić.

U 20. je Dejan Joveljić postigao prvi od svoja tri gola, a do odlaska na odmor upisao se i mlađi od braće Ilić - Ivan.

Očigledno je dvojici nekadašnjih fudbalera Crvene zvezde koje je kupio Mančester siti, pa poslao na kaljenje u holandsku Bredu, prijao povratak kući u Niš...

Svoja druga dva gola Joveljić je dao u 52. i 62. minutu, a tačku je prijelepim golom u 87. stavio upravo igrač koji ga je zamijenio - Slobodan Tedić.

Dakle, "orlići" u utorak igraju protiv Rusije, koja je pobjedom nad Letonijom 2:0 iskoristila poraz Poljske u Bugarskoj (0:3) i preuzela prvo mjesto.

TABELA: Rusija 11, Poljska 10, Bugarska 8, Srbija 7, Estonija 3, Letonija 2.

U martu iduće godine sastaće se: Poljska - Letonija i Bugarska - Estonija.