Rukavina i Erić srušili Mančester: Solskjeru, ne može se sa tom decom!

Astana za samo sedam minuta preokrenula rezultat protiv "đavola" i stigla do prve pobjede u Ligi Evrope.

Mančester junajted je u Kazahstan došao u ozbiljnom podmlađenom sastavu, a taj eksperiment nije uspio. Astana je uspjela da slavi uprkos zaostatku i veliku ulogu u tome imali su Antonio Rukavina i Nenad Erić!

ASTANA - MANČESTER JUNAJTED 2:1 (0:1)
/Šomko 55, Bernard ag. 62 - Lingard 10/

Astana je u četiri utakmice primila 14 golova u Ligi Evrope, AZ Alkmar ih je deklasirao u oba susreta, a i Partizan je slavio u Nur-Sultanu.

Kada je Mančester junajted poveo u 10. minutu preko Džesija Lingarda, djelovalo je da će se njihov niz poraza nastaviti.

Mlada ekipa koju je Ole Gunar Solskjer izveo na teren, sa čak sedam igrača rođenih poslije legendarnog finala Lige šampiona 1999. godine kada je Junajted postao šampion Evrope, dobro je počela meč i ništa nije naslućivalo ovakav rasplet.

Čak 12 puta su šutirali ka golu Erića u prvih 45 minuta, dominirali u svakom aspektu, da bi u 54. "đavoli" propustili vrlo izglednu priliku da povise na 0:2.

Ipak, minut kasnije su stvari postale zanimljive.

Dmitri Šomko je odlično reagovao iako usamljen u napadu Astane i pored Aksela Tuanzebea uspio da uputi precizan udarac i pogodi "malu mrežu" za 1:1.

Samo sedam minuta kasnije je stigao i preokret, a veliku ulogu imao je Antonio Rukavina!

Srpski internacionalac je odlično prodro po desnom boku, ušao u šesnaesterac i uputio centaršut, koji pogađa u glavu mladog debitanta Dišona Bernarda i odlazi u mrežu Junajteda.

Uslijedilo je poslije toga još par opasnih napada Kazahstanaca koji su odlazili pored lijeve stative gola Lija Granta, da bi onda na scenu stupio i Nenad Erić.

Srpski golman sa kazahstanskim pasošem napravio je dvije izvanredne intervencije i sačuvao prednost Astane koja je uspjela da izdrži do kraja i pokaže Oleu Gunaru Solskjeru da će u posljednjem meču protiv AZ Alkmara morati da izvede iskusniji sastav.