Zrijeb EURO 2020 BIH u grupi D Spanija Poljska Svedska

  • Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Fudbal

Žrijeb EURO 2020: “Zmajeve” čekaju Španija, Poljska i Švedska!

Autor mondo.ba
Autor mondo.ba

“Zmajevi” će baraž za EURO 2020 početi protiv Sjeverne Irske, a ako ga uspješno završe čeka ih prestonica Republike Irske u kojoj bi igrali u Grupi E sa Španijom, Poljskom i Švedskom.

Irska, Irska pa Irska.

Put reprezentacije BIH do Evropskog prvenstva je u znaku Irske...

Možda će vas zanimati

“Zmajevi” će sa novim selektorom u martu u plej-ofu baraža Lige nacija dočekati Sjevernu Irsku, potom dočekati i pobjednika duela između Slovačke i Republike Irske, a ako i tu slave plasiraće se na EURO 2020 i igrati u Dablinu.

Žrijebom u Bukureštu određeno je da će reprezentacija BIH, ako se plasira na EURO 2020, igrati u Grupi E sa reprezentacijama Španije, Poljske i Švedske, a dvije od tri utakmice igrala bi u Dablinu.

Prvi meč “zmajevi” bi igrali protiv Poljske u Dablinu (15. juni), potom sa Švedskom u Dablinu (19. juni), a onda bi preselili u Bilbao gdje bi igrali sa Španijom (24. juni).

Reprezentacija BiH prvo mora da se spremi za plej-of u martu, a Fudbalski savez BIH prije svega da pronađe novog selektora koji će naslijediti Roberta Prosinečkog na mjestu selektora.

Evo i svih grupa koje su danas žrijebane u Bukureštu.

GRUPA A (Rim, Baku): Italija, Švajcarska, Turska, Vels.
GRUPA B (Kopenhagen, Sankt Peterburg): Belgija, Rusija, Danska, Finska.
GRUPA C (Amsterdam, Bukurešt): Ukrajina, Holandija, Austrija, Pobjednik plej-of staze "D"***.
GRUPA D (London, Glazgov): Engleska, Hrvatska, Češka, Pobjednik plej-of staze "C".
GRUPA E (Bilbao, Dablin): Španja, Poljska, Švedska, Pobjednik plej-of staze "B".
GRUPA F (Budimpešta, Minhen): Njemačka, Francuska, Portugal, Pobjednik plej-of staze "A"***.

LIGA A: Bugarska - Mađarska, Island - Rumunija.
LIGA B: Bosna i Hercegovina - Sjeverna Irska, Slovačka - Republika Irska.
LIGA C: Norveška - Srbija, Škotska - Izrael.
LIGA D: Gruzija - Belorusija, Sjeverna Makedonija - "Kosovo".

***Ako se Rumunija ne plasira na EURO2020 kroz baraž, onda će pobjednik plej-of staze "A" igrati u grupi "C" (Ukrajina, Holandija, Austrija), dok će pobjednik plej-of staze "D" preći u grupu "F".


U grupi D Hrvatska će igrati protiv Engleske, ali ako prođe baraž protivnik izabranicima selektora Zlatka Dalića biće i ljuti rival Srbija.Četvrti tim u grupi D je Češka. 

Utakmice plej-ofa igraće se od 26. do 31. marta nakon kojih će biti poznata preostala četiri od ukupno 24 učesnika narednog kontinentalnog šampionata.

Evropsko prvenstvo igraće se od 12. juna do 12. jula naredne godine u 12 država. Otvaranje je na stadionu "Olimpiko" u Rimu kada će igrati Italija i Turska, dok će se susreti završnice, polufinala i finale igrati na Vembliju u Londonu.

Pročitajte i ovo

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC

loader