Blamaža na Poljudu: Boadu, Momčilo, Aleksander i Tibor tresli mrežu Hajduka

Fudbaleri Rijeke demolirali Hajduk na splitskom Poljudu, gdje su izgubili samo jednom u posljednjih 14 mečeva.

"Jadranskim derbijem“ između Hajduka i Rijeke zaključeno  je 17. kolo Prve hrvatske lige, a gosti sa Kvarnera još jednom su odnijeli bodove sa Poljuda, i to nakon što su ponizili domaćina!

Rijeka je sa 4:0 savladala Splićane i osvojila važne bodove u borbi za drugo mjesto na tabeli, s obzirom da je Dinamo već odmakao.

Znalo se da gostovanje u Splitu prija Riječanima, jer su tamo izgubili samo jednom u prethodnih 14 mečeva , ali malo ko je očekivao da će gosti upisati ovako ubjedljiv trijumf.

Ni igra na terenu nije nagovještavala ovakav debakl Hajduka, koji je ipak u 44. minutu golom Boadu Akostija kažnjen za dve pogođene stative.

Velika borba vođena je do samog kraja, a onda tri pogotka u mreži Splićana u posljednjih osam minuta.

Pitanje pobjednika definitivno je riješio Crnogorac Momčilo Raspopović , da bi se do kraja Aleksander Gorgon i Tibor Halilović pobrinuli da mreža Hajduka bude do "vrha“ puna.

Na kraju je umalo došlo i do tuče nervoznig domaćina i gostiju, koji nisu ostali dužni, ali sve se srećom brzo smirilo i izbjegnuta je  dodatna blamaža na Poljudu.

Rijeka je ovom pobjedom prišla na tri boda Hajduku, dok je Dinamo na velikih deset bodova prednosti.

Upravo zbog toga ovo je bitna pobjeda za Riječane u njihovoj borbi sa Splićanima za drugo mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Bila je to četvrta prvenstvena pobjeda mladog slovenačkog stručnjaka na klupi Rijeke, Simona Rozmana i treća u nizu, kojom je Riječane poslije poraza od Osijeka i Dinama vratio na pobjednički kolosjek.