Kad je Breša u pitanju, "serija pobjeda" su i dvije utakmice!

Fudbaleri Breše pobjedom nad Lećeom konačno obradovali navijače na stadionu Mario Rigamonti i poslije devet godina vezali dva trijumfa u Seriji A.

"Mislim da ćemo nakon mog povratka riješiti neke probleme zbog kojih sam morao da odem“, rekao je Euđenijo Korini nakon što se, samo 27 dana poslije otkaza, vratio na klupu Breše.

Trener i igrači Breše te probleme očigledno su riješili, jer su poslije devet utakmica bez pobjede, od čega osam poraza, upisali dva uzastopna trijumfa!

Breša je na svom stadionu sa 3:0 savladala Leće i prvi put poslije 2010. godine vezala dve pobjede u Seriji A.

Čanselor je načeo klub sa juga u 32. minutu, a povisio je Toregrosa u 44. minutu nakon što je golman Lećea Gabrijel napravio veliku grešku i umjesto da uzme loptu pustio da ona dođe do Sabelija, koji ju je potom poslao do strijelca pogotka.

Poslije gola Spaleka na isteku sata igre bilo je jasno da će Breša stići do četvrte pobjede u sezoni, ali tek prve na svom stadionu Mario Rigamonti.

Dve pobjede u nizu, bez primljenog gola, sigurno su veliko ohrabrenje za ekipu Breše, koja je prva iznad "crte", sa bodom više od Sampdorije, odnosno dva više od Đenove.