Klinsman diže Hertu – trijumf Grujića i društva u Leverkuzenu!

Na posljednjem gostovanju u 2019. godini, Herta je upisala svoju drugu pobjedu van Berlina u tekućoj sezoni, odnosno prvu od 29. septembra i meča sa Kelnom.

Marko Grujić i društvo osvojili su sva tri boda na gostovanju Bajeru, što je drugi trijumf Herte na "Baj Areni" na posljednje tri utakmice:

BAJER – HERTA 0:1 (0:0)
/Rekik 64/

Sva tri boda timu Jirgena Klinsmana donio je Karim Rekik pogotkom u 64. minutu, pa tako ni 13. uzastopni meč dva rivala nije završen podjelom bodova (posljednji put se to dogodilo 14. aprila 2012. godine).

Terenska inicijativa ''farmaceuta'' tokom prvog poluvremena nije ponudila ništa što bi zadovoljilo domaće navijače.

Iako su njihovi ljubimci u tom dijelu igre imali daleko veći posjed lopte (procentualno 64:36), iako su ka protivničkom kolu uputili devet udaraca više (Bajer 12, Herta 3), ipak je tim Jirgena Klinsmana bio taj koji je bio bliže vođstvu.

Berlinci su iz prvog pravog napada da šokiraju ''Baj Arenu''.

Akciju je u 21. minutu pokrenuo srpski reprezentativac Marko Grujić, Vladimir Darida je potom proslijedio loptu do Džavaira Dilrosuna, koji je poslao loptu tik pored lijeve stative, dok samo minut kasnije prvi udarac tima iz prestonice nije u gol pretvorio Dejvi Selke – istakao se u toj situaciji Lukaš Hradecki.

Kapiten Herte Marvin Platenhart danas je upisao 200. nastup u Bundesligi.

Ako već Klinsmanovi puleni nisu uspjeli u ta dva navrata da natjeraju defanzivnu liniju na kapitulaciju, jesu u 64. minutu, kada su poentirali za trijumf.

Tada su fudbaleri iz posljednjeg bedema Bajera zaboravili na Karima Rekika čiji udarac je Hradecki prvi put zaustavio, ali ništa nije mogao da učini kad je štoper gostujućeg sastava natrčao na odbijenu loptu.

Bajer je poentirao u 78. minutu preko Paulinja, ali se brazilski napadač nalazio u ofsajdu.

Inače, tokom meča je Marko Grujić je ''požutio'' zbog prekršaja nad Diabijem, što mu je peta javna opomena, pa će tako propustiti posljednji meč svog tima u 2019. godini – onaj protiv Borusije iz Menhengladbaha, koji je zakazan za 21. decembar na Olimpijskom stadionu u Berlinu.