Borusija prosula bodove u Sinshajmu: Furiozan preokret Hofenhajma!

"Milionerima" nikako ne ide u Sinshajmu...

Borusija je u Sinshajm stigla sa imperativom pobjede s obzirom da „milioneri“ nisu slavili u gostima protiv Hofenhajma punih sedam godina.

Osim želje da sruše neugodnu tradiciju, „milioneri“ su planirali da na zimsku pauzu odu sa pobjedom kako bi održali korak ka vodećim dvojcem RB Lajpcigom i Borusijom iz Menhengladbaha, ali nisu u tome uspjeli u petak uveče na otvaranju 17. kola Bundeslige.

HOFENHAHAJM - BORUSIJA DORTMUND 2:1 (0:1)

I to zahvaljujući preokretu Hofenhajma u posljednjih 10 minuta.

Tradicionalno efikasna Borusija je povela u 17. minutu kada je Marko Rojs dobro reagovao na asistenciju Ahrafa Hakimija i prebacio loptu preko gol-linije – 0:1.

Još dosta šansi u prvom poluvremenu imali su izabranici Lusijena Favra, prvenstveno Hakimi, ali i Torgen Azar i činilo se da će srušiti neugodnu tradiciju bez previše muke, međutim, ipak su najbliži protivničkoj mreži bili domaći nakon što je u 26. minutu Robert Skov uzdrmao prečku.

U nastavku je na stadionu u SInshajmu viđena bolja igra gostiju, koji su ponovo stvarali i promašivali šanse, da bi Hofenhajm stigao do izjednačenja poslije gužve u kaznenom prostoru u 79. minutu. Strijelac je sa peterca bio Sargis Admajan, nakon što je Roman Birki odbranio prvi šut, a Jermen pospremio odbijenu loptu u mrežu - 1:1.

Devet minuta kasnije uslijedio je novi šok za Borusiju.  Hrvatski napadač Andrej Kramarić se postarao za preokret u 87. minutu!

Sjajno je reagovao na centaršut Adamjana i glavom pogodio desni ugao gola Dortmunda za veliko slavlje i osmu pobjedu ove sezone- 2:1.