Ne pomažu ni Kostićeve asistencije - šokantan poraz Ajntrahta!

Tim iz Frankfurta razočarao navijače u posljednjoj domaćoj utakmici u 2019. godini. Bajern se mučio na gostovanju Frajburgu sve do sudijske nadoknade drugog dijela, a potom postigao dva brza gola.

Fudbaleri Ajntrahta ponovo su razočarali!

Igrači Adija Hitera imali su sigurno vođstvo protiv Kelna nakon prvih 30 minuta i činilo se da će doći do prve bundesligaške pobjede nakon 2. novembra i epskog meča sa Bajernom (5:1), ali su ispustili prednost do kraja meča i – upisali osmi ovosezonski poraz, te za trijumf ne znaju već 46 dana!

AJNTRAHT – KELN 2:4 (2:1)
/Hintereger 6, Pasijensija 30 – Hektor 44, Borno 72, Dreksler 81, Jakobs 90+4/

Sve je u prvoj trećini meča teklo upravo onako kako su priželjkivali izabranici Adija Hitera.

Srpski reprezentativac je izveo udarce iz ugla u 6. i 30. minutu, a na pravom mjestu su se našli Martin Hintereger i Gonsalo Pasijensija, pa je već tad djelovalo da će se Ajntraht lako obračunati sa timom koji je u prošloj rundi prvi put nakon sedam kola prigrabio cijeli plijen.

Ipak, "jarčevi" nisu željeli da se predaju bez borbe, te su u pretposljednjem minutu prvog poluvremena vratili neizvjesnost u meč.

Ajntraht je izgubio jednu loptu na sredini terena, uslijedila je polukontra Kelna, koju je sjajnim udarcem i golom sa trideset metara krunisao Jonas Hektor.

Šok na Komercbank Areni uslijedio je u 72. minutu, kada je Sebastijan Borno pogodio za 2:2.

Ajntraht je u tim trenucima bio u nokdaunu, a do kraja je uslijedio i nokaut – Dreksler i Jakobs su odveli goste do trijumfa!

Na stadionu "Švarcvald" Frajburg je bio na korak do boda protiv aktuelnog šampiona, ali je poklekao u drugom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena!

U 16. minutu je za vođstvo pogodio Robert Levandovski, postigavši svoj 19. pogodak u tekućoj bundesligaškoj sezoni, a pogodak mu je "na tacni" servirao Alfonso Dejvis, koji je "protutnjao" po lijevoj strani a potom poslao idealnu loptu u sredinu prema Poljaku.

U 59. minutu stvari na početak je vratio Vinćenco Grifo, koji je večeras postigao svoj prvi gol za Frajburg, u svom desetom meču za ovaj klub.

Svi su na stadionu očekivali da će Bavarci kiksati, međutim…

… uslijedila su dva gola Bajerna u posljednjim minutima!

Prvo je u svom debitantskom nastupu u dresu Bajerna pogodio 18-godišnji Džošua Zirkzi, koji je u igru ušao samo nekoliko trenutaka prije pogotka, dok je sudbinu Frajburga zapečatio Serž Gnabri.

"Koltovi" su na Borusija parku ugostili Paderborn i trijumfovali rezultatom 2:0.

Prvi gol postignut je nakon samo 15 sekundi igre u drugom poluvremenu.

Gosti su izgubili loptu neposredno nakon što su izveli početni udarac, a kaznio je to Alasane Plea, koji je do pogotka mogao i u 20. minutu, ali je pogodio stativu.

Za gol mu je asistirao Lars Štindl, koji je u 67. minutu i sam pogodio mrežu gostiju, a učinio je to iz penala.

Na Folksvagen Areni snage su odmjerili Volfsburg i Šalke, a meč je završen rezultatom 1:1.