Kad je teško - Imobile: Izjednačen rekord Mihinog i Dekijevog Lacija!

Mučili su se "nebeskoplavi" na gostovanju na stadionu "Mario Rigamonti", ali su zahvaljujući Ćiri Imobileu uspjeli da se domognu cijelog plijena i stanu rame uz rame sa slavnom generacijom kluba sa kraja prošlog vijeka

Iako je imao čak 11 šuteva više od Breše (15-4), iako je uputio četiri udarca više od rivala u okvir gola (7-3), iako je 50 minuta igrao sa igračem više, Lacio je tek u finišu slomio otpor Breše i nastavio sjajan ligaški niz:

BREŠA – LACIO 1:2 (1:1)
/Baloteli 18 – Imobile 41 pen, 90+1/

Bila je to deveta vezana pobjeda Inzagijevog tima, koji je tako izjednačio rekord generacije Lacija iz sezone 1998-99, čiji dio su, između ostalog, bili Dejan Stanković i Siniša Mihajlović, a koja je tokom te takmičarske godine takođe uspjela da veže devet utakmica bez prosutog boda.

Djelovalo je, ipak, nakon prvih 18 minuta da će Lacio upisati neočekivani kiks jer je Breša došla do prednosti pogotkom Marija Balotelija, koji je ponovo ove sezone doživio rasističke uvrede.

Veoma loše je u toj situaciji odreagovao defanzivac Rimljana Luiz Felipe, lopta je letjela 30-35 metara, a na kraju ju je prihvatio Super Mario, pogodivši suprotan ugao Strakošinog gola.

Ipak, da bodovi otputuju u "Vječni grad", pobrinuo se a ko drugi nego ove sezone maestralni Ćiro Imobile.

Golgeter Lacija je prvo u 42. minutu pogodio sa bijele tačke nakon što je crveni karton zbog prekršaja nad Felipeom Kaisedom pokazan Andrei Ćistani, a potom u prvom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena pogodio upravo na asistenciju ekvadorskog internacionalca, krunisavši na taj način već opisanu terensku inicijativu i dominaciju.

U dosadašnjem toku sezone, Ćiro Imobile je postigao već 19 golova.