Čelsi obukao "retro" dresove i dobio Forest, Murinjo mora na "popravni"

Interesantan vikend u Engleskoj, a nije Premijer liga...

U duelu dva bivša prvaka Evrope - dalje ide onaj sa blistavijoj novijom istorijom!

Čelsi je prošao u četvrto kolo FA Kupa pobedivši Notingem forest na svom "Stamford bridžu" 2:0 (2:0) golovima Kaluma Hadson-Odoija iz šestog i Barklija iz 33. minuta, a "šumari" su mogli da zakomplikuju situaciju na utakmici da su imali malo više sreće sa VAR tehnologijom.

Prvo im je tokom prvog dela poništen penal zbog ofsajda, da bi potom u završnici nedozvoljena pozicija, i to za koji centimetar, uticala i da ostanu bez gola iz prekida.

Čelsi je nosio specijalne "retro" dresove posvećene obeležavanju 50 godina od osvajanja FA Kupa, prvog u istoriji kluba u sezoni 1969/70, a izgleda da je ta nostalgija motivisala najviše engleske fudbalere - Barklija i Hadson-Odoija - najbolje na današnjem meču.

Notingem forest je inače u meč ušao bez većih ambicija, nisu izveli čak ni najjači tim, dok je kod Čelsija bilo nekoliko prvotimaca poput Kovačića ili Žoržinja.

Što se tiče ostalih rezultata, iznenađenje dana je neuspeo pokušaj Totenhema da prođe drugoligaša Midlsbro, ali nisu ni ispali iz takmičenja. Gubili su pogotkom Flečera, ali je Lukas Mura "izvukao" remi desetak minuta kasnije i postavio konačan rezultat (1:1).

To znači da će ova, kao i mnoge druge utakmice koje su završene bez pobednika, biti ponovljene.

Istorijska situacija viđena je na meču Kristal Palasa i Derbija, pošto je Luka Milivojević dobio direktan crveni karton zbog "nabadanja" glavom rivala, i to posle pregleda snimka na monitoru kraj terena.

Do sada su sudije dobijale instrukcije isključivo iz VAR sobe, ali taj protokol se menja.

Reding - Blekpul 2:2*

*ponovljene utakmice igraju se 14. i 15. januara na stadionu gosta iz prvog meča.