Lisice se bez Vardija provukle kroz London

Keleči Iheanačo iskoristio izostanak Džejmija Vardija i odvukao svoj tim u peto kolo FA kupa.

FA-kup-4.-kolo-Brentford-Lester-0-1-Keleci-Iheanaco Izvor: Getty images/Michael Regan, MICHAEL REGAN/GETTY IMAGES EUROPE

Nastavlja se četvrta runda FA kupa, a nakon dva odigrana meča u petak uveče, prvi su u subotu na teren kročili igrači Brentforda i Lestera.

Gosti iz Lestera su bili favoriti na ovom susretu, a tu ulogu su i opravdali na samom početku meča. Tim iz Premijer lige je domaćinu, koji se takmiči u Čempionšipu, zatresao mrežu već u četvrtom minutu, za konačnih 0:1!

BRENTFORD - LESTER 0:1 (0:1)
/Keleči 4/

Pomalo neočekivano,domaćin je na ovaj susret izašao u kombinovanom sastavu. Oni su, trenutno, u igri za mjesta koja vode u plej-of Čempionšipa, pa su ligaške obaveze stavili ispred onih u najstarijem fudbalskom takmičenju na svijetu.

Kombinovao je i Lester, posebno u odbranu, ali je i to bilo dovoljno za minimalnu pobjedu na ovom gostovanju. Keleči Iheanačo, momak koji će morati da koristi svaki izostanak Džejmija Vardija, već u četvrtom minutu susreta postavio je konačni rezultat meča.

Grešku igrača Brentforda prvo je kaznio Džejms Džastin koji je dobio priliku na poziciji desnog beka. On se sjajno ubacio u napad i na drugoj stativi pronašao usamljenog napadača svog tima.

Meč koji su danas odigrali Brentford i Lester bio je prilika da minute dobije i Luka Račić, momak crnogorskih korijena koji nastupa za Dansku. On nema preveliku minutažu u engleskom klubu, ali ima tek 20 godina pa bi to u budućnosti moglo da se promijeni.

Upravo je štoper domaćeg tima imao jednu od najboljih prilika za postizanje drugog gola na meču. Kada već Perez i Olbrajton nisu uspijevali da riješe pitanje pobjednika, Brentford je u nastavku igrao nešto agresivnije, ali im to nije donijelo poravnanje.

Brentford: Denijels, Rasmusen, Račić, Žanvije, Tompson (od 78. Henri), Jirvud, Mokotjo (od 46. Da Silva), Zamburek, Valensija Kastiljo (od 82. Mbuemo), Dervišoglu, Markondes
Lester: Vard, Džastin, Sojundžu, Morgan, Fuš, Prat, Čaduri, Grej (od 78. Medison), Perez, Olbrajton, Keleči (od 68. Devsbri-Hal)