"Srpski" Ajntraht srušio lidera: Kostić u 90+4 zapečatio sudbinu Lajpciga!

Odličan dan za srpske fudbalere: Filip Kostić dokrajčio lidera u Frankfurtu, Neven Subotić postigao debitantski gol za Union Berlin, a slavila i Grujićeva Herta.

Bundesliga 19. kolo Ajntraht RB Lajpcig 2 0 Izvor: Alex Grimm/Bongarts

RB Lajpcig, bundesligaški lider, zastao je danas u Frankfurtu!

Tim koji u ovom trenutku drži pol-poziciju poražen je danas od Ajntrahta rezultatom 2:0, a dokrajčio ga je srpski reprezentativac Filip Kostić:

AJNTRAHT – RB LAJPCIG 2:0 (0:0)
/Ture 48, Kostić 90+4/

Ekipa RB Lajpciga, koja je u intervalu od desetog do 18. kola "prosula" samo dva boda u eliti, od prvog minuta je izabranicima Adija Hitera dala do znanja domaćima šta im je želja iz današnjeg duela.

Nije bilo lopti u mreži tima iz Frankfurta tokom prvih 45 minuta, ali ne može da se ne konstatuje da je na terenu Komerbank Arene u prvom dijelu postojao samo jedan tim – bundesligaški lider, koji je Ajntrahtu stvarao ogromne probleme kada je u pitanju tranzicija.

Procentualno, posjed lopte bio je daleko na strani Lajpciga (40-60), a iz takvog stanja na terenu izrodilo se čak 12 udaraca ka golu domaćih, od čega tri u okvir.

Najbliže postizanju gola bili su jedan od dva najbolja strijelca Bundeslige Timo Verner u osmom minutu, te Patrik Šik i Kristofer Nkunku, ali je u sva tri navrata svoj tim odličnim intervencijama spasio Kevin Trap.

Ipak, u drugom poluvremenu, na terenu se pojavio ''neki novi Ajntraht''.

Kada je poslije prvog poluvremena to rijetko ko očekivao, Ajntraht dolazi do vodećeg pogotka.

Sve je krenulo od pomenutog Kostića, koji je izveo aut na desnoj strani terena uposlivši Martina Hinteregera. Austrijanac se borio da sačuva loptu u svom posjedu, a potom ju je između dva igrača proslijedio do "kapice" šesnaesterca, gdje ju je prihvatio Almami Ture i sjajnim udarcem matirao Mađara na golu RB Lajpciga Petera Gulačija.

Rezultat 1:0 na snazi je bio sve do četvrtog minuta sudijske nadoknade, kada je poentirao Filip Kostić, postigavši svoj drugi ovosezonski gol.

Izvor: Boris Streubel/Bongarts

Union Berlin je stigao do prvog trijumfa u Bundesligi još od 8. decembra i meča sa Kelnom. Debitant u eliti je danas na stadionu "pored kuće starog šumara" savladao Auzgburg rezultatom 2:0.

Goste je "načeo" Neven Subotić u 47. minutu, postigavši svoj prvi gol za Berlince od dolaska iz Sent Etjena.

Borusija iz Mehnegladbaha udaljila se u protekla dva kola od najvišeg plasmana, ali se danas vratila u borbu za titulu savladavši Majnc rezultatom 3:1.

Junak "koltova" bio je dvostruki strijelac Alasane Plea, koji je prvo u 23. minutu postigao izjednačujući, a potom u 76. minutu i vodeći pogodak. Sudbinu Majnca zapečatio je Florijan Nojhaus.

Paderborn je na gostovanju Frajburgu upisao izuzetno važnu pobjedu u borbi za opstanak (0:2), iako je od 59. minuta igrao sa igračem manje.

Herta, za koju je svih 90 minuta odigrao Marko Grujić, trijumfovala je na gostovanju Volfsburgu nakon rezultatskog preokreta.