Mitar preko televizije gledao posljednju utakmicu Fulama u FA kupu

Sa njim ili bez njega, eliminacija je bila očekivana. Dalje ide branilac titule.

FA-kup-rezultati-Siti-Fulam-4-0-Tranmer-Junajted-16.00-Sruzberi-Liverpul-18.00 Izvor: Jon Super/AP, Tanjug

Aleksandar Mitrović gledao je posljednju utakmicu svog tima ove sezone u FA kupu iz svog doma, oporavljajući se od povrede, zbog koje ne nastupa od početka januara.

Čekajući povratak svoje "devetke", momci trenera Skota Parkera uspijevaju da održe korak sa rivalima iz vrha tabele Čempionšipa, ali pretenciozno bi bilo reći da bi sa Mitrom u postavi imali ozbiljne šanse za više od eliminacije danas na "Etihadu": Mančester siti - Fulam 4:0 (2:0).

Izvor: Jon Super/AP, Tanjug

Gosti sa "Krejven kotidža" ostali su sa desetoricom već u 6. minutu, kada je Kevin Frend morao da isključi Tima Rima, jer je kao posljednji igrač odbrane napravio faul u čistoj gol šansi, a kada je Ilkaj Gundogan realizovao i penal - sve što je 32.000 navijača na tribinama moglo da očekuje u nastavku je konstantna i uporna ofanziva branioca titule.

Od 18 udaraca ka golu, sedam je išlo u metu, a dva puta pogodio je Gabrijel Žezus - glavom, pa nogom.

semafor

1:0 - Gundogan (pen 8)

2:0 - B. Silva (19)

3:0 - Gabrijel Žezus (72)

4:0 - Gabrijel Žezus (75)

Ranije, mjesto na žrijebu za četvrtfinale, koji će biti održan u ponedjeljak, obezbijedili su premijerligaši Čelsi, Lester siti, Šefild junajted i Norič siti, drugoligaši Šefild venzdej i VBA, kao i trećeligaš Portsmut.

"Reprize", u kojima će se izvoditi penali ukoliko bude neriješeno poslije 90 minuta, moraće da odigraju Sautempton - Totenhem, Bornmut - Arsenal, Nortempton - Derbi, Reding - Kardif siti, Koventri siti - Birmingem i Njukasl junajted - Oksford junajted.

Mančester siti: Bravo - Kanselo, Otamendi (Stouns), Garsija, Anhelino - Gundogan - Mahrez, B. Silva, D. Silva, Foden - Gabroijel Žezus.

Fulam: Rodak - Hektor, Rim, Kongolo - Kristi, Johansen, Sesenjon, Brajan - Rid (Odoi) - Kavaljero (Kerni) – Onomah.