Šok u 93. minutu: Aston Vila će igrati za trofej Liga kupa

Egipatska "veza" odlučila je prvo polufinale Liga kupa i donela timu iz Birmingema šansu da se bori za prvi trofej od 1996. godine.

Liga kup Aston Vila pobijedila Lester i prošla u finale Izvor: Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Lester igra sjajnu sezonu u Engleskoj, ali ne dovoljno dobru da bi se borio za trofej Liga kupa.

Aston Vila je u 93. minutu revanša polufinala došla do pobede nad "lisicama" (2:1) posle saradnje dvojice egipatskih fudbalera, asistenta Elmohamadija i strelca Trezegea, a zanimljivo je da su obojica utakmicu počeli sa klupe.

Pre tri nedelje Lester nije iskoristio domaći teren protiv Vile (bilo je 1:1), dok su na gostovanju u Birmingemu gubili od 12. minuta i uspeli da donesu neizvesnost preko Ihenača.

Mladi napadač iz Nigerije, koji je bio strelac i u prvom susretu, izjednačio je rezultat u 72. minutu, ali to nije bilo dovoljno Lesteru da utakmicu uvede u pravu dramu i produžetke, pošto je odlični Trezege savladao Šmajhela tek koji minut pre nego što je Majk Din odsvirao kraj.

Usledilo je veliko slavlje domaćih koji su se plasirali u prvo finale Liga kupa od 2010. godine, a zanimljivo je da su ovo takmičenje osvajali do sada pet puta, poslednji put 1996.

Videćemo ko će im biti rival u finalu pošto sutra sledi revanš između Sitija i Junajteda.

S obzirom na prikazano sa "Old Traforda", kao i na okolnosti iz ove sezone, realnije je da Siti ponovo igra finale Liga kupa pošto su u prvom meču ostavili bolji utisak slavivši 3:1.

Podsetimo, finale se igra na "Vembliju" 1. marta.