Đuričić i društvo "rasklopili" Romu za 26 minuta, Džeko u "klubu 100"

Sasuolo očitao lekciju "vučici" u prvom poluvremenu i stigao do prve, istorijske pobjede nad rimskom ekipom.

Sasuolo - Roma 4:2 Serija A 22. kolo Izvor: Gulivet/Getty Images/Tullio M. Puglia

Kakav meč na "Mapei" stadionu!

Roma je do večeras bila jedina ekipa koju Sasuolo nikada nije pobijedio u Seriji A, a prekid crne serije momci u zeleno-crnim dresovima potrudili su se da proslave u velikom stilu.

U pobjedi 4:2 (3:0), domaći su tri gola postigli u uvodnih 26 minuta, dva Frančesko Kaputo, te jedan veoma raspoloženi Filip Đuričić, koji je bio i asistent kod prvog pogotka na meču.

Kaputo je u 7. i 16. minutu najavio pravu žurku, a kada je Đuričić već u 26. minutu pogodio za vođstvo Sasuola 3:0, bilo je jasno da se Romi ne piše dobro.

U prethodnih 13 mečeva, Roma je slavila osam puta, uz pet remija i gol-razliku 27:11.

Protiv jedne od najboljih ekipa u ligi kada je tranzicija u pitanju, trener Rome Paolo Fonseka postavio je potpuno pogrešnu taktiku, sa tromim Davideom Santonom na desnom boku, pa je raspoloženi Žeremi Boga po svojoj lijevoj strani radio šta je htio.

Izvor: Gulivet/Getty Images/Tullio M. Puglia

Indisponirani desni bek "vučice" zaradio je vrlo brzo žuti karton, bio na pragu i crvenog kada mu je arbitar Luka Paireto "progledao" kroz prste, pa je Fonseka reagovao na poluvremenu i zamijenio ga pomalo zaboravljenim Brunom Perezom.

Zaigrali su gosti ekspresno bolje u nastavku, te već u 55. minutu smanjili na 3:1. Edin Džeko pogodio je glavom, samo 20-ak sekundi pošto je pogodio stativu protivničkog gola.

Bh. reprezentativcu bio je to jubilarni, 100. pogodak u dresu "vučice" u svim takmičenjima, čime je postao tek sedmi igrač u istoriji ovog kluba koji se može pohvaliti tom brojkom.

Više od njega imaju samo Frančesko Toti (307), Roberto Pruco (138), Amadeo Amadei (111), Rodolfo Folk (106), Pedro Manfredini (104) i Vinćenco Montela (102).

Kada se očekivalo da gosti izvrše potpuni pritisak i pokušaju stići veliki zaostatak, medvjeđu uslugu svom timu napravio je Lorenco Pelegrini, koji je faulirao Đuričića, zaradio drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Ipak, i sa igračem manje, gosti su išli na sve ili ništa, a hrabra igra donijela im je novi pogodak. Boga je igrao rukom, a Žordan Veretu realizovao jedanaesterac i smanjio na 3:2.

Samo što su krenuli sa centra, domaći su postigli i četvrti pogodak, a Boga se sjajnim udarcem u rašlje iskupio za kiks iz prethodnog napada na drugoj strani i tako zapečatio sudbinu protivnika, koji nije imao snage da ponovo zaprijeti.

Roma je ovim porazom sebi zakomplikovala borbu za mjesto koje vodi u Ligu šampiona, jer će Atalanta sutra u duelu sa Đenovom imati priliku da se vrati na četvrtu poziciju Serije A.