Mihajlović može da odahne: "Fenjeraš" namučio Bolonju, ali "pao" u finišu

Posljednjeplasirani tim Serije A odigrao čvrst meč u Bolonji, imao bod u džepu, ali je tim srpskog stručnjaka još jednom pokazao karakter i u smiraj meča došao do slavlja.

Bolonja - Breša 2:1 Serija A 22. kolo Izvor: Guliver/Getty Images/Mario Carlini / Iguana Press

Bolonja Siniše Mihajlovića poprilično se namučila da stigne do slavlja protiv Breše, posljednjeplasiranog tima Serije A, koji je do samog finiša imao bod u džepu, ali na kraju nije uspio da ga sačuva i bar na kratko pobjegne sa začelja tabele.

Domaćin bio mnogo bolji, promašio brojne prilike, a slavlje je stiglo u 89. minutu.

BOLONJA - BREŠA 2:1 (1:1)

MONDO u Antaliji

U prvom poluvremenu na stadionu "Renato Dal'Ara" viđena je potpuna dominacija domaćeg tima, ali prvi su se radovali gosti.

Nakon što su fudbaleri Bolonje propustili nekoliko veoma dobrih prilika, od kojih je najbolju imao Rodrigo Palasio, koji je pokušao da predribla protivničkog golmana Jesea Joronena, ali ga je Finac pročitao, kazna je stigla i Breša je povela praktično ni iz čega.

Izvor: Guliver/Getty Images/Mario Carlini / Iguana Press

Loše je reagovao defanzivac domaćih Ibrahima Mbaje, srušio u svom šesnaestercu Danijelea Desenu, a Ernesto Toregrosa nije propustio priliku da sa "kreča" osigura vođstvo svom timu i tako praktično jedini šut svog tima pretvori u gol.

Ipak, samo sedam minuta kasnije Mbaje je koliko-toliko uspio da se iskupi za kiks kod vodećeg gola gostiju.

Prikrao se šesnaestercu Breše po desnoj strani, uposlio Rikarda Orsolinija, koji spretno pogađa mrežu rivala i vraća stvari na početak. Ovaj put, nije to učinio lijevom nogom kao nedavno na treningu iz slobodnog udarca, nego "slabijom" desnom.

Ni nastavak nije donio ništa novo.

Redale su se prilike pred gostujućim golom, ali Joronen je činio čuda i uspio čuvati svoju mrežu sve do samog finiša susreta.

Odlučio je Mihajlović da baci sve karte u napad, uveo i drugog napadača, pa se ofanzivna igra isplatila u 89. minutu.

Matija Bani ispratio je precizno dodavanje Palasija i pogodio za veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Izvor: Guliver/Getty Images/Mario Carlini

Bolonja je tako još jednom pokazala karakter, s obzirom da je već deveti put ove sezone postigla gol u posljednjih 15 minuta susreta, te obradovala svog trenera, koji je prije par dana ponovo na kratko morao u bolnicu.