Grande Miha, Grande Bolonja - osvojen je i Rim!

Srpski stručnjak pravo iz bolnice ušao u klupski autobus i vodio ekipu do velike pobjede. Treće u nizu!

Roma-Bolonja-2-3-serija-pobjeda-Sinisa-Mihajlovic Izvor: Tanjug, Gregorio Borgia/AP

Siniša Mihajlović je heroj i prenio je svoj šampionski gen i na ekipu!

Na dan kada je završio antivirusnu fazu svoje borbe protiv leukemije i odmah iz bolnice se priključio ekipi, srpski stručnjak je poveo izabranike na teren Olimpika i komandovao u velikoj pobjedi.

Roma - Bolonja 2:3 (1:2)
/Densvil 22'ag, Mkitarjan 72' - Orsolini 16, Barou 26', 51'/

Mihajlovićev tim ostvario je treću pobjedu u nizu i "vezao" četvrti meč bez poraza pogotkom Rikarda Orsolinija za šok u Rimu u 16. minutu, a potom majstorijama mladog napadača iz Gane, Muse Baroua.

Momak koji je prije manje od mjesec dana došao na pozajmicu iz Atalante dao je dva izuzetno lijepa gola. Prvim je "skinuo paučinu" ćoška Rominog gola da postavi 1:2, a onda je u 51. minutu uradio podjednako atraktivnu stvar.

Prihvatio je loptu na polovini terena, u kontranapadu dotrčao sa njom u kazneni prostor, prevario čuvara i postavio nedostižnih 1:3!

Izvor: Tanjug, Gregorio Borgia/AP

Henrik Mkitarjan uspio je da u 72. minutu nagovijesti uzbudljivu završnicu, ali Roma nije uspjela da spriječi težak poraz, kojim je produžila veoma lošu seriju. U posljednja četiri kola osvojila je samo bod.

Trudila se "vučica", dočekala kraj meča bez isključenog Brajana Kristantea, ali je ovo ipak bilo veče Siniše Mihajlovića i njegovih igrača.

Od večeras, Bolonja je na šestom mjestu - posljednjem koje vodi u Evropu sljedeće sezone. Prvi tim iznad nje je upravo Roma, sa šest poena više.