Tajac na "Šukru Sarakogluu": Pobjeda Galate poslije DVIJE decenije!

Galatasaraj poslije 20 godina pobijedio Fenerbahče u gostima. Interkontinentalni derbi obilježili crveni kartoni i penali.

Derbi Turska Fenerbahče Galatasaraj 1-3 Izvor: Anadolija/Emrah Yolurmaz

Poslije pet uzastopnih remija, veliki derbi Istanbula i turske Superlige, poznatiji kao "Interkontinentalni", završen je pobjedom Galatasaraja nad Fenerbahčeom – 3:1 (1:1)!

I to na stadionu "Šukru Sarakoglu", domu žuto-plavih!

Derbi je trebalo da razriješi dilemu koja će se od ekipa uključiti u neizvjesnu borbu za vrh sa Trabzonsporom, Sivasporom i Bašakšehirom, a koja će se najvjerovatnije oprostiti od borbe za titulu. Doduše, Galata je imala dovoljno kredita i pravo na kiks, jer je prije meča sa Fenerom zaostajala samo tri boda za Trabzonom i Sivom.

Fener ga nije imao, izgubio je i ostaje sa malim šansama da do kraja nadoknadi "minus sedam" u odnosu na vodeći trio.

Galata je pobijedila Fener u gostima prvi put poslije 22. decembra 1999. godine. Nakon više od dvije decenije...

I to u kakvom meču!?

O tome šta se u nedjelju dešavalo na Bosforu najbolje svjedoče četiri gola, tri crvena kartona i dva penala.

Poveo je domaćin golom u 21. minutu. Opravdano dosuđen jedanaesterac, pošto je oboren Vedat Murići, bio je lak zalogaj za Maksa Kruzea. Oduševljena publika, činilo se, vodila je Fener ka pobjedi...

Radost domaćina nije potrajala.

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

Max Kruse! ‍♂️

Објава коју делиFenerbahçe SK(@fenerbahce) дана

Holanđanin Rajan Donk je pet minuta prije odlaska na odmor izjednačio i ostavio "otvoren" meč u drugom poluvremenu, u kojem je bilo svega i svačega.

Prvo je isključen trener Fenerbahčea Ersun Janel u 67. minutu, da bi u 80. Radomel Falkao pogodio sa "kreča" za prednost Galate. Samo četiri minuta poslije vodećeg gola gostujućeg tima, sudija je morao da pokaže još dva crvena kartona. Ovaj put igračima zbog nesportskog ponašanja. Meč su prije vremena završili Turk iz Fenera i Belanda iz Galate.

Uveliko je tekla sudijska nadoknada kada je Nigerijac Heneri Onjekuru postavio konačan rezultat 3:1.