Pareho doneo prednost Valensiji, Diakabi sačuvao bod

Autori mondo.rs Autori Jovan Terzić

Valensija više od tri meseca bez pobede na gostovanju.

Alaves-Valensija-Primera Izvor: Guliver/Getty images/Gonzalo Arroyo Moreno

Nadali su se navijači Valensije rutinskom drugom poluvremenu na gostovanju u Vitoriji, međutim, borbeni domaćini uspeli su da jedini šut u okvir gola pretvore u pogodak.

Alaves - Valensija 1:1.

Na otvaranju 27. kola Primere nije viđena mnogo uzbudljiva utakmica, a utisak je da su oba tima zaslužili po bod. Domaći fudbaleri ne toliko zbog šansi koje su imali, koliko zbog upornosti koju su prikazali u drugom poluvremenu.

Prvi deo igre pripao je gostima, koji su inicijativu krunisali pogotkom kapitena Danija Pareha iz slobodnog udarca u 34. minutu.

Fejsa povređen

Povremeni srpski reprezentativac, Ljubomir Fejsa, bio je u startnoj postavi Alavesa, ali je napustio teren u 82. minutu zbog povrede lože. Videćemo koliko je ozbiljna situacija i hoće li konkurisati za nacionalni tim protiv Norveške 26. marta u baražu za Evropsko prvenstvo.

Činilo se u tim trenucima da će "slepi miševi" upisati planirana tri boda i prvu pobedu na strani još od 7. decembra kada su savladali Levante 4:2.

Ipak, ne samo da nisu sačuvali prednost, već su u nadoknadi mogli i do poraza, ali je Diakabi sjajnim uklizavanjem blokirao šut Hoselua.

Prethodno je Edgar Mendez u 73. minutu doneo izjednačenje Alavesu pošto se najbolje snašao u gužvi na centaršut iz prekida sa polovine igrališta.

Alaves je ovim bodom napravio mali, ali značajan, korak u begu od zone ispadanja.