Replika Liverpulovog kultnog dresa dostupna za samo 25 funti!

U pitanju je replika (tamna) dresa u kojem su "redsi" 2005. godine osvojili titulu šampiona Evrope

Liverpul dres replika 2005. Liga šampiona finale Izvor: Getty Images/Getty Images Europe

25. maj 2005. godine.

To je datum kad je odigrano možda i najspektakularnije finale Lige šampiona u istoriji takmičenja.

Sastali su te večeri u Istanbulu Milan i Liverpul, a "rosoneri" su nakon 45 minuta imali sve u svojim rukama – prednost od tri gola, koja je izmamila osmijeh na lice pojedinim izabranicima Karla Anćelotija, koji su smatrali da je Liverpul već "pojeden za večeru".

Pogađali su Paolo Maldini u prvom, te Ernan Krespo u 39. i 44. minutu ali se Liverpul, tad pod komandom Rafe Beniteza, nije predao.

Naprotiv.

Za samo šest minuta nastavka, od 54. do 60. minuta, "redsi" su anulirali zaostatak i potom meč odveli do penal-lutrije.

Stiven Džerard, Vladimir Šmicer i Ćavi Alonso su imena i prezimena junaka tima sa Enfilda tokom 90 minuta, dok je tokom penal-serije to bio golman Jiži Dudek, koji je na startu pete serije (u koju se ušlo pri rezultatu 2:3) zaustavio pokušaj tada zvijezde Milana, a danas selektora reprezentacije Ukrajine, Andreja Ševčenka, pa su milanski crveno-crni ostali bez nade za trofej, drugi u ovom milenijumu.

Milan - Liverpul, 2005.
Izvor: Youtube/UEFA

15 godina kasnije, Liverpul je odlučio da se prisjeti ovog epskog finala i u prodaju pusti repliku dresa – ali u tamnoj verziji.

Pored neizostavnih simbola kluba, na dresu je ispisano "Evropski šampioni Istanbul 2005", a mjesto je, naravno, zadržao i Karlsberg, glavni sponzor kluba.

Cijena? Prava sitnica. Zaista je tako jer svi oni koji budu željeli da im ormare sa klupskim suvenirima krasi ovaj dres moraće da izdvoje – samo 25 funti.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.