''Kuva'' na dnu Primere: Alaves deklasiran, devet kandidata za ispadanje!

Autor Dušan Ninković

Šta nas sve čeka u finišu sezone...

Selta - Alaves 6:0 Primera 30. kolo Izvor: Octavio Passos/Getty Images Europe, Getty Images/Octavio Passos

Kao da jedna ekipa Alavesa igra na domaćem, a druga na gostujućem terenu... Ovi što gostuju, nemaju šta da traže u eliti.

Selta je u Vigu, na otvaranju nedjeljnog programa, deklasirala Alaves (6:0), pobjegla iz zone ispadanja i svog današnjeg rivala uvukla u jednu od najčudnijih borbi za opstanak u španskom prvenstvu.

Trenutno čak devet timova strepi za opstanak u eliti, a vremena za ispravljanje grešaka nema previše.

Alaves ih je danas napravio mnogo. Tako je Selta povela već u 14. minutu, 2:0 je bilo šest minuta kasnije kada je Iago Aspas pogodio sa bijele tačke, a loše vijesti su tek počele da stižu za goste.

Kada je Agiregaribija isključen u 31. minutu meča, sve što su zamislili prije ovog putovanja se raspalo. Rafinja je pogodio dva puta u razmaku od stotinak sekundi, na isteku prvog dijela igre, što je bilo dvoljno za debakl već na poluvremenu. Ali, nisu tu stali domaći igrači.

Nolito, koji je nedavno stigao u klub kao rezervni golman, povećao je prednost sa bijele tačke, a konačan rezultat postavio je Santi Mina.

Cijeli meč je odigrao Ljubomir Fejsa, ali nije mogao da pomogne svom timu da izbjegne ubjedljiv poraz protiv jednog od timova koji su najmanje prikazali ove sezone u prvenstvu.

Ekipa Selte sada ima 30 osvojenih bodova, pet manje od današnjeg protivnika. Alaves je među najboljim ekipama koje se bore za opstanak, ali ovaj potop pokazuje da nemaju mnogo razloga za smirenost u finišu sezone.

Trenutno su bodovno poravnati sa Osasunom (35 bodova), ali i oni mogu da ispadnu iz Primere.

Selta: Blanko - Vaskez Komesana, Muriljo (od 72. Aidu), Arauho, Olaza - Beltran (od 64. Mina), Jokuslu (od 46. Bradarić), Rafinja (od 46. Nolito) - Aspas (od 64. Mendez), Smolov, Suarez

Alaves: Himenez - Agiregaribija, Laguardija (od 46. Eli), Magalan, Lopez - Sainc (od 31. Navaro), Fejsa, Pons, Mendez (od 83.Rioha)  - Perez (od 46. de la Fuente), Hoselu (od 59. Burk)