Za ugriz - četiri utakmice suspenzije!

Špancu u dresu Lacija danas je izrečena kazna

Patrik Lacio ugriz za ruku kazna suspenzija četiri utakmice Izvor: PAOLO BRUNO/GETTY IMAGES EUROPE

Fudbaleri Lacija poklekli su sinoć na gostovanju "davljeniku" Lećeu (2:1), a utakmicu je obilježio nesportski potez Patrika, španskog defanzivca u dresu "nebeskoplavih".

Naime, Španac je u trećem minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena, prilikom jednog duela, za ruku ugrizao Đulija Donatija, što ga je koštalo crvenog kartona, a danas je saznao kaznu za nepromišljeni potez...

Propustiće čak četiri naredne utakmice tima sa Olimpika, tako da na raspolaganju Simoneu Inzagiju neće biti za duele sa Sasuolom, Udinezeom, Juventusom i Kaljarijem.

"Ništa mi nije uradio, izvinio mi se nakon toga, tako da Disciplinska komisija to treba da ima na umu. I ja sam prilično emotivan na utakmicama, pa mi je jasno zašto je to Patrik uradio", pokušao je Italijan da "utiče" na odlukuitalijanskih fudbalskih disciplinaca, ali nije uspio u svojoj namjeri.

Podsjetimo, taj kiks Lacija propustio je da kazni Juventus, koji bi trijumfom nad Milanom na San Siru odmakao ekipi iz Rima na dvocifrenu bodovnu razliku.

Djelovalo je nakon 53 minuta da će tako i biti jer je na semaforu bio ispisan rezultat 0:2, ali je Milan za samo 18 minuta postigao četiri gola i došao do zlata vrijednog trijumfa u borbi za nastup na evropskoj sceni.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.